RolnikInfo.pl
Policja - wilki

Lubuska Policja

Lubuskie: Dzieci zgubiły się w lesie i natknęły się na wilki. Na pomoc ruszyli leśnik i policjant

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W rejonie wsi Muszkowo, w powiecie sulęcińskim w woj. lubuskim grupa dzieci wybrała się na wycieczkę rowerową. Niestety, gdy zaczęło się ściemniać, młodzież zgubiła się w lesie. Nagle w leśnych gęstwinach zobaczyli wilki. Na pomoc dzieciom ruszyli policjant i leśnik.

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia bieżącego roku. Wtedy też grupa młodzieży wybrała się na przejażdżkę rowerową przez tereny leśne w okolicach miejscowości Muszkowo. W pewnej chwili rowerzyści zmienili trasę, którą wyznaczyli sobie wcześniej i wybrali dłuższą drogę. Zaczynał zbliżać się zmrok, gdy czworo dzieci zgubiło się w lesie. Jak się później okazało, dzieci dojechały aż do Krzeszyc.

Natychmiastowa akcja poszukiwawcza 

Młodzi ludzie mieli przy sobie telefony, dzięki którym udało połączyć im się z rodzicami. Niestety, żadne z nich nie wiedziało, gdzie dokładnie się znajdują. Jak przekazała starszy sierżant Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, rodzice w obawie o swoje pociechy, skontaktowali się z funkcjonariuszami policji.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Przez telefon dyżurny sulęcińskiej jednostki usłyszał, że cała czwórka młodych ludzi jest przerażona, a co gorsza wpadli w panikę kiedy w leśnych gęstwinach zobaczyli wilki - przekazała starszy sierżant Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. 

Wilki odeszły od dzieci, które po opanowaniu strachu, miały znaleźć najbliższy słupek oddziałowy. W akcji poszukiwawczej dzieci wzięli udział młodszy aspirant Paweł Wąsowicz oraz Leśniczy Leśnictwa Krzeszyce Sławomir Krzyżyński. Na szczęście, dzięki dobrej orientacji w terenie, dzieci udało się odnaleźć już po kilkunastu minutach.

Co zrobić, gdy spotkasz wilka?

Lasy Państwa przypominają, że do spotkań z wilkami dochodzi niezwykle rzadko. Zwierzęta te odczuwają naturalny strach przed ludźmi. Na stronie Lasów Państwowych znaleźć można instrukcję, jak postępować, kiedy podczas spaceru w lesie spotkamy wilki, które podchodzą na odległość poniżej 30 m, lub przyglądają się nam zbyt długo:

  • należy unieść ręce i wymachiwać nimi w powietrzu, co nie tylko rozprzestrzeni zapach, ale i sprawi, że sylwetka będzie bardziej widoczna,

  • należy pokrzykiwać głośno ostrym tonem lub zagwizdać,

  • w przypadku, gdy zwierzę nie reaguje i podchodzi bliżej, należy rzucać w niego przedmiotami, które znajdują się w zasięgu ręki,

  • należy wycofać się spokojnie i przyspieszyć w momencie, gdy zwierzę znajduje się daleko.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, Lasy Państwowe

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

alpakarnia pożar

Zwierzęta

Alpakarnia w płomieniach. Trudna akcja gaśnicza w gospodarstwie

Czytaj więcej >
kurczak

Zwierzęta

Jastrząb zaatakował kurę. Zdecydowana reakcja zwierząt w gospodarstwie

Czytaj więcej >
pzł dziki

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Owce uciekły z zagrody. Przejechał je pociąg

Czytaj więcej >
wilk

Zwierzęta

Wilki zaatakowały bydło na pastwisku. Zaginął byk

Czytaj więcej >
alpaka

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >