RolnikInfo.pl
dopłaty

Iberion materiały własne

Nawet 8 tysięcy złotych dla kół gospodyń wiejskich na organizację akcji pro-szczepieniowych

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowanie kwotą nawet 8 tysięcy złotych, jeśli zdecydują się na zorganizowanie festynu mającego na celu promocję akcji szczepień. Dodatkowo, mogą liczyć na premię nawet 100 tysięcy złotych.

Według informacji przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki czas trwania festynu, który będzie propagował akcję szczepień nie może być dłuższy niż 3 dni. Każde takie wydarzenie musi być zgłoszone do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podczas wydarzenia należy zapewnić uczestnikom możliwość do przyjęcia szczepionek co najmniej przez 5 godzin każdego dnia (weryfikacją jest umowa Koła Gospodyń Wiejskich z danym punktem szczepień). Ważne jest również, aby na liście atrakcji znalazły się wydarzenia ujęte na oficjalnej liście stworzonej przez ARiMR.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do 15 września, a same wydarzenia organizować do 30 września. Należy pamiętać, że pula środków jest ograniczona, także o dofinansowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Każde Koło Gospodyń Wiejskich może otrzymać dofinansowanie nawet dla 3 odrębnych tego typu festynów. Dodatkowo, jeśli podczas wydarzenia zaszczepionych zostanie minimum 100 osób, wówczas KGW może otrzymać dodatkowe bonusy.

Premia 15 złotych naliczana jest wtedy za każdą osobę zaszczepioną pierwszą dawką w wieku poniżej 60 lat oraz 30 złotych za wszystkie osoby zaszczepione pierwszą dawkę powyżej tego progu wiekowego.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

  • Tragedia w gospodarstwie rolnym. Nie żyje 49-latek

  • Zderzenie kombajnu i samochodu osobowego. Policjanci zwrócili się do rolników

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

agrounia

"Tam tak samo pracują ludzie". Agrounia skrytykowana za akcje w supermarketach

Czytaj więcej >
grzyby

W wielu lasach próżno szukać kurek. Najtrudniejsza sytuacja od 40 lat

Czytaj więcej >
wielka brytania mleko

Wielka Brytania: rolnicy wylewają dziesiątki tysięcy litrów mleka. Powód jest jeden

Czytaj więcej >
miód

Niekorzystne prognozy dla pszczelarzy. Ilość miodu może niepokoić

Czytaj więcej >