Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Nawet 8 tysięcy złotych dla kół gospodyń wiejskich na organizację akcji pro-szczepieniowych
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Nawet 8 tysięcy złotych dla kół gospodyń wiejskich na organizację akcji pro-szczepieniowych

dopłaty
Iberion materiały własne

Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowanie kwotą nawet 8 tysięcy złotych, jeśli zdecydują się na zorganizowanie festynu mającego na celu promocję akcji szczepień. Dodatkowo, mogą liczyć na premię nawet 100 tysięcy złotych.

Według informacji przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki czas trwania festynu, który będzie propagował akcję szczepień nie może być dłuższy niż 3 dni. Każde takie wydarzenie musi być zgłoszone do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podczas wydarzenia należy zapewnić uczestnikom możliwość do przyjęcia szczepionek co najmniej przez 5 godzin każdego dnia (weryfikacją jest umowa Koła Gospodyń Wiejskich z danym punktem szczepień). Ważne jest również, aby na liście atrakcji znalazły się wydarzenia ujęte na oficjalnej liście stworzonej przez ARiMR.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do 15 września, a same wydarzenia organizować do 30 września. Należy pamiętać, że pula środków jest ograniczona, także o dofinansowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Każde Koło Gospodyń Wiejskich może otrzymać dofinansowanie nawet dla 3 odrębnych tego typu festynów. Dodatkowo, jeśli podczas wydarzenia zaszczepionych zostanie minimum 100 osób, wówczas KGW może otrzymać dodatkowe bonusy.

Premia 15 złotych naliczana jest wtedy za każdą osobę zaszczepioną pierwszą dawką w wieku poniżej 60 lat oraz 30 złotych za wszystkie osoby zaszczepione pierwszą dawkę powyżej tego progu wiekowego.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi: Pieniądze