Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Zderzenie kombajnu i samochodu osobowego. Policjanci zwrócili się do rolników
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Zderzenie kombajnu i samochodu osobowego. Policjanci zwrócili się do rolników

Policja
KMP Ostrołęka (zdjęcie poglądowe)

Na terenie gminy Gorowo (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia kombajnu z samochodem osobowym marki toyota. Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, na szczęście podczas zdarzenia nikt nie został ranny. W związku z tym, że na drogach pojawia się coraz większy ruch sprzętu rolniczego, policjanci zaapelowali do rolników.

- Rozpoczęły się żniwa, więc i kombajnów na drodze przybyło, a co za tym idzie również większe ryzyko wypadków - przekazał podkom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zderzenie osobówki z kombajnem

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 lipca bieżącego roku na ternie gminy Gorowo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący kombajnem jadąc w kierunku Szczawina od trasy K- 60 uszkodził bok jadącej z naprzeciwka toyoty.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez podkom. Tomasza Żerańskiego z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, podczas zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Policjanci uczulają rolników

Jak przypomniał Żerański, rolnicy, prowadząc kombajn na publicznych drogach, są zobligowani do zdemontowania znajdującego się z przodu pojazdu zespołu żniwnego i transportowania go na specjalnym wózku.

Kombajniści, którzy tego nie zrobią, popełniają wykroczenie. Jak przypomniał Żerański z KMP w Ostrołęce, za takie wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja