Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Niemcy. Seria wypadków z udziałem protestujących rolników. Wśród poszkodowanych dziecko
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 20.01.2024 10:07

Niemcy. Seria wypadków z udziałem protestujących rolników. Wśród poszkodowanych dziecko

trójkąt ostrzegawczy
Pixabay/Rico_Loeb

Ostatni tydzień protestów na niemieckich drogach przynosi smutne wiadomości. Wskutek trzech wypadków z udziałem ciągników ucierpiało 13-letnie dziecko, jeden z demonstrantów został przewieziony do szpitala, natomiast trzecia uczestniczka nie doznała żadnych obrażeń.

Nastolatek dachował ciągnikiem

Tylko w ostatnim tygodniu w trzech niemieckich miastach doszło do groźnych wypadków. Jednym z nich miał miejsce w Bischofswerda pod Bautzen w Saksonii. 

Z relacji mediów wynika, że kierujący ciągnikiem 17-letni chłopak ,podczas wykonywania manewru skrętu na śliskiej nawierzchni, stracił panowanie nad kierownicą. Ciągnik, który zaczął tańczyć na oblodzonej drodze, zbliżył się za bardzo do krawędzi jezdni a następnie zaczął dachować i stoczył się ze skarpy, na wysokość około 5 metrów

Chłopak miał jednak ogromne szczęście, gdyż udało mu się oswobodzić z wraku. W gorszym stanie jest ciągnik, który został doszczętnie zniszczony, a z baku wyciekło około 200 litrów oleju napędowego. Policja zdążyła oszacować szkody na około 30 tysięcy euro.
 

Awantura o aferę zbożową w Sejmie. Kołodziejczak nie wytrzymał

Chłopiec potrącony przez auto

Kolejny wypadek miał miejsce w Ahlbeck na wyspie Uznam, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Z informacji podanych przez niemiecki portal "Nordkurier" 13-letni chłopiec nieświadomy czyhającego zagrożenia, postanowił przebiec między dwoma jadącymi ciągnikami. 

Dziecko wpadło pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu osobowego. Wskutek poniesionych obrażeń 13-latek został przewieziony karetką do szpitala. 

Z doniesień niemieckich mediów wynika jednak, że dziecko miało spore szczęście, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 

Traktorzysta w szpitalu, ciągnik odholowany

Serie niefortunnych zdarzeń na niemieckich drogach kończy zderzenie dwóch ciągników w Markt Eckental w powiecie Erlangen-Höchstadt w Bawarii. 

Kierujący ciągnikami marki Fendt oraz John Deere zderzyli się się ze sobą, co miało przykre konsekwencje dla jednego z traktorzystów.

Poszkodowany rolnik doznał obrażeń ciała i zostaw przewieziony do szpitala- informuje niemiecki portal "agrarheute.com".

Do wypadku zostali wezwani strażacy, by zneutralizować wyciek oleju napędowego na drodze. Niestety, jeden z ciągników był w krytycznym stanie i musiał zostać odholowany przez lawetę. Droga na czas działań służb była cały czas przejezdna.