Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Opolszczyzna: samochód osobowy wjechał w traktor z wałem uprawowym
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Opolszczyzna: samochód osobowy wjechał w traktor z wałem uprawowym

traktor zderzenie
namyslow.policja.gov.pl

We wtorek 28 września 2021 roku na oficjalnym portalu Komendy Powiatowej Policji z Namysłowa pojawiła się informacja o zderzeniu samochodu osobowego z traktorem rolniczym na terenie województwa opolskiego.

Wedle relacji funkcjonariuszy policji, kierujący samochodem osobowym nie zachował odpowiedniej odległości od maszyny rolniczej i wjechał w podłączony do niej wał uprawowy.

Samochód osobowy wjechał w ciągnik

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie do niepokojącego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 42 za Domaszowicami (pow. namysłowski, woj. opolskie).

W poniedziałkowy wieczór 27 września 2021 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o kraksie dwóch pojazdów: samochodu osobowego i ciągnika rolniczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie - 39-letni kierowca auta wjechał w tył wału uprawowego podłączonego do traktora, którym poruszał się rolnik.

Finał sprawy

Jak wyjaśnili namysłowscy policjanci, do zderzenia doszło z winy 39-letniego kierowcy samochodu osobowego - nie zachował on odpowiedniej odległości od jadącego przed nim rolnika.

Na podstawie fotografii zamieszczonych na portalu policji z Namysłowa można zauważyć, że przód samochodu osobowego został poważnie zniszczony.

Pomimo tego, że zdarzenie wyglądało bardzo drastycznie, to żaden z uczestników kraksy nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Policjanci nałożyli na 39-letniego kierowcę samochodu osobowego mandat karny.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: namyslow.policja.gov.pl