Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Niebezpieczne znalezisko na wsi. W akcji straż pożarna, policja i saperzy
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Niebezpieczne znalezisko na wsi. W akcji straż pożarna, policja i saperzy

Paul Ponraj/flickr (zdjęcie poglądowe)
Paul Ponraj/flickr (zdjęcie poglądowe)

W miejscowości Dąbrowa (woj. małopolskie) podczas czyszczenia studni właściciel posesji dokonał niebezpiecznego odkrycia. Jak powiadomili funkcjonariusze z małopolskiej policji, w studni znajdował się pocisk artyleryjski. Policjanci zaapelowali o ostrożność.

W miniony czwartek, 1 lipca podczas czyszczenia studni na swojej posesji, jeden z mieszkańców miejscowości Dąbrowa w gminie Chełmiec odnalazł pocisk artyleryjski.

Na miejscu policja, straż pożarna oraz saperzy

- W pierwszej kolejności niewybuch sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a teren zabezpieczali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze Straży Gminnej w Chełmcu - powiadomili funkcjonariusze z małopolskiej policji.

Następnego dnia na miejscu pojawiła się załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Niewybuch został sprawdzony, zabezpieczony i zabrany do neutralizacji.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności

- Niewybuchy, mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi - przypominają funkcjonariusze.

Jak podkreślają policjanci, w przypadku niebezpiecznych znalezisk należy pamiętać, by pod żadnym pozorem ich nie dotykać, ani nie przenosić. Samodzielne podejmowanie działań może nieść za sobą ryzyko wybuchu, co z kolei może się przyczynić do uszkodzenia ciała, a nawet śmierci.

Osoby, które odnajdą niewybuchy i amunicję w pierwszej kolejności powinny o zdarzeniu zawiadomić policję. Do pojawienia się na miejscu policji należy zabezpieczyć miejsce.

>

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja