Policja - zwierzęta
KPP Wągrowiec 
Autor Aneta Wasilewska - 12 Marca 2021

Włamywali się do gospodarstw, zabierali zwierzęta i narzędzia. Policja zatrzymała podejrzanych

Trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie włamań i kradzieży, do których dochodziło w województwie wielkopolskim. Mężczyźni z posesji wynosili zwierzęta i elektronarzędzia, które teraz wrócą do swoich właścicieli.

W miniony piątek 5 marca funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Skokach udało się ustalić sprawców włamań. Do włamań dochodziło na terenie gminy Skoki.

Włamania w gminie Skoki

Jak poinformowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skokach, do włamań doszło na początku marca bieżącego roku. Złodzieje pojawili się w Roszkowie i w Rakojadach.

- Sprawcy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych, szopek i klatek, skąd kradli przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość - przekazali policjanci z KPP Wągrowiec.

Łupem podczas włamań sprawców były warte kilkaset złotych elektronarzędzia (m.in. wiertarka i spawarka), ale nie tylko, bo zabrane zostały zwierzęta.

KRUS ogłosiła stawki składek na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2021 r.KRUS ogłosiła stawki składek na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2021 r.Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego materiału wideo:

- Z gospodarstwa w Rakojadach skradziono cielaka, a w Roszkowie króliki rasy Polskiej i Belgijskiej. Policjanci realizujący czynności wykrywcze odzyskali elektronarzędzia i zwierzęta - poinformowali funkcjonariusze.

Z informacji, które przekazali policjanci z KPP Wągrowiec, wynika, że nie wszystkie zwierzęta wróciły do właścicieli.

- Nie wszystkie króliki przeżyły złodziejską eskapadę – część z nich została zagryziona przez psy i lisy - dodali policjanci.

Policja zatrzymała podejrzanych

Policjanci w sprawie zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn w wieku od 17 do 29 lat.

- Mężczyźni podczas składania wyjaśnień przyznali się do włamań i kradzieży elektronarzędzi i zwierząt - poinformowali funkcjonariusze.

Podejrzanym o włamanie z kradzieżą grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Wągrowiec

Następny artykuł