RolnikInfo.pl > Maszyny > Pomorskie: kierowca ciągnika rolniczego potrącił motocyklistkę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Pomorskie: kierowca ciągnika rolniczego potrącił motocyklistkę

ciągnik motocyklistka
Facebook / OSP Cedry Wielkie

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich poinformowała o drastycznym wypadku, do którego doszło w województwie pomorskim: mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił przejazdu motocyklistce, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Pojazd rolniczy przejechał po nogach 56-latki, która z dotkliwymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Policja zatrzymała tymczasowo prawo jazdy rolnikowi.

Wypadek na Pomorzu. Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa motocyklistce

Wypadki na drogach - bez względu na porę roku - nie należą w Polsce do rzadkości. W sytuacji, w której dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdów wolnobieżnych, winę ponoszą nierzadko niecierpliwi kierowcy samochodów osobowych.

Tym razem do dramatycznej sytuacji doszło z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym - jak relacjonuje OSP Cedry Wielkie na swoim profilu na Facebooku, 43-latek potrącił 56-letnią motocyklistkę.

Do zdarzenia doszło w piątek 1 października 2021 roku w Cedrach Wielkich (pow. gdański, woj. pomorskie).

Jak relacjonuje wrp.pl, kierowca poruszający się traktorem wykonał manewr skrętu w lewo, nie udzielając pierwszeństwa jadącej z naprzeciwka 56-letniej motocyklistce.

W rezultacie obydwa pojazdy zderzyły się, kobieta spadła z jednośladu, a traktor przejechał po nogach 56-latki.

Akcja służb na miejscu zdarzenia

Służby zostały powiadomione o drastycznym wypadku w Cedrach Wielkich po godzinie 15:00. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, strażacy, a także ratownicy medyczni.

Poszkodowana 56-latka została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wedle informacji przekazanych przez policję, zarówno rolnik, jak i potrącona motocyklistka w momencie kolizji byli trzeźwi.

Funkcjonariusze zatrzymali tymczasowo prawo jazdy należące do 43-latka. O dalszych losach rolnika będzie najprawdopodobniej decydował sąd.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / OSP Cedry Wielkie, wrp.pl