Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Nieszczęśliwy rozładunek ziemniaków. Rolniczka trafiła do szpitala
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Nieszczęśliwy rozładunek ziemniaków. Rolniczka trafiła do szpitala

rozładunek ziemniaków
Facebook / KM PSP Toruń

Pośpiech, chwila nieuwagi, czy też może nieszczęśliwy splot wydarzeń? Pytania te pojawiają się w myślach każdego, kto analizuje przyczyny rozmaitych wypadków podczas prac w gospodarstwach rolnych. Jak poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z Torunia, w ostatnich dniach dotkliwej kontuzji doznała rolniczka, która uczestniczyła przy rozładunku ziemniaków.

W trakcie prac przy warzywach kobieta została przygnieciona przez maszynę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Dantejskie sceny podczas rozładunku ziemniaków

Wczesna jesień mija pod znakiem zbioru warzyw okopowych, wśród których prym wiodą ukochane przez wielu Polaków ziemniaki. Wykopki wiążą się jednak z ogromnym wysiłkiem ze strony rolników, a także wieloma sytuacjami, które mogą skutkować zagrożeniem zdrowia, a nawet życia.

Informacja o niepokojącym wypadku podczas prac w gospodarstwie rolnym została przekazana w ostatnich dniach przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej z Torunia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

We wtorek 28 września 2021 roku strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku podczas rozładunku ziemniaków w gospodarstwie we wsi Bierzgłowo (gm. Łubianka, woj. kujawsko-pomorskie).

Jak zrelacjonowali strażacy, do przykrego zdarzenia doszło po godzinie 13:00.

Szczegóły wypadku w gospodarstwie

Jak ujawnili dziennikarze portalu Agropolska.pl, kobieta uczestnicząca przy rozładunku ziemniaków została przygnieciona przez maszynę rolniczą w taki sposób, że doznała urazu głowy.

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowaną do szpitala.

Służby nie przekazały dodatkowych informacji na temat stanu zdrowia rolniczki; nie ujawniono również, czy kobieta podczas wypadku pracowała przy maszynie sama.

Podczas wszelkich zajęć związanych z obsługą maszyn i pojazdów warto pamiętać, że na pierwszym miejscu jest zawsze bezpieczeństwo człowieka. Z tego względu należy wystrzegać się pośpiechu i wykonywania ryzykownych obowiązków w stanie znacznego wyczerpania fizycznego.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / KM PSP Toruń, agropolska.pl