Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Poszukiwania zaginionego grzybiarza
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 12.10.2023 09:05

Poszukiwania zaginionego grzybiarza

Borowik
Marek Kokeš/Pixabay

Spacerując po lesie w poszukiwaniu grzybów, nierzadko można się zamyślić i zgubić orientację w terenie. Najprawdopodobniej tak też było z 43-letnim mężczyzną, którego zaniepokojona długą nieobecnością rodzina zgłosiła zaginięcie. 

Zaginięcie mężczyzny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie otrzymali wczoraj zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca gminy Działoszyce. Ze zgłoszenia rodziny wynikało, że 43-letni mężczyzna opuścił swój dom krótko po południu, mając na celu wyprawę do pobliskiego lasu w poszukiwaniu grzybów. Po kilku godzinach od wyjścia na grzyby, wszelki kontakt z mężczyzną nagle się urwał, co wywołało obawy ze względu na panującą na zewnątrz niską temperaturę.

Szybka interwencja służb

Komendant Powiatowy Komendy Policji w Pińczowie w trybie alarmowym zarządził akcję poszukiwawczą. W tym przypadku czas odgrywał kluczową rolę, a wspólna mobilizacja policjantów i strażaków była natychmiastowa. 45 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz 22 strażaków z miejscowej OSP połączyło siły, aby odnaleźć zaginionego mężczyznę. 

Odnalezienie grzybiarza

Dzięki wspólnym wysiłkom policji i straży pożarnej, zaginiony został zlokalizowany i otrzymał niezbędną pomoc. Po zaledwie dwóch godzinach od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Na szczęście, znaleziono go w dobrym stanie, i na miejscu udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Źródło: KPP w Pińczowie, pinczow.policja.gov.pl