RolnikInfo.pl
nawóz tir wypadek policja

podkarpacka.policja.gov.pl

Potężne zderzenie tirów na Podkarpaciu. Jezdnia pokryta nawozem azotowym

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do potężnego zderzenia dwóch tirów doszło w miejscowości Domaradz na Podkarpaciu, doszło 22 kwietnia 2021 roku. Jak relacjonuje tamtejsza policja, w wyniku wypadku ucierpiał kierowca jednego z pojazdów.

Co więcej, na jezdni rozsypał się ładunek przewożony w samochodzie ciężarowym w postaci nawozu azotowego. Na obecną chwilę brak informacji o skali strat.

Potężne zderzenie dwóch tirów 

Do niebezpiecznego wypadku doszło 22 kwietnia 2021 roku na drodze krajowej numer 19. Kolizja dwóch samochodów ciężarowych miała miejsce w Domaradzu na terenie województwa podkarpackiego.

Około godziny 6:00 kierowca ciągnika siodłowego marki Volvo, jadący od Krosna do Rzeszowa, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem. Warto dodać, że tir poruszał się z naczepą. Volvo zjechało na przeciwległy pas jezdni - jak się można domyślać, nie był on pusty. Z przeciwnego kierunku nadjeżdżał samochód ciężarowy marki DAF.

Obydwa pojazdy zderzyły się, a siła kolizji okazała się być tak wielka, że nawóz azotowy przewożony przez tira marki DAF rozsypał się na całej jezdni.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Niestety, w wyniku zderzenia ucierpiał kierowca ciężarowego Volvo, który został zabrany karetką do szpitala.

Na zdjęciach, które dostępne są na stronie podkarpackiej policji, możemy zaobserwować, że Volvo zjechało nie tylko na przeciwległy pas jezdni, ale zatrzymało się dopiero na chodniku. Przód pojazdu został mocno zniszczony. 

Szczegóły zdarzenia

Jak podaje policja, w momencie kolizji zarówno kierowca Volvo, jak i kierowca DAF byli trzeźwi. Nad ustaleniem przyczyn i przebiegu wypadku pracują teraz funkcjonariusze policji.

Wiadomo, że wskutek zderzenia dwóch pojazdów, droga krajowa numer 19 była nieprzejezdna. Zablokowano ją na około dwie godziny - w tym czasie policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia. 

Policja nie podała, jak duża ilość nawozu azotowego była przewożona przez pojazd marki DAF. Nie wiadomo również, jaka część ładunku została zniszczona oraz jaki duże straty poniósł właściciel towaru.

Warto dodać, że nawozy azotowe są jednymi z najpopularniejszych środków wspomagających uprawę roślin w rolnictwie. Najwięcej tego produktu w Unii Europejskiej zużywają państwa takie jak Francja i Niemcy. Również Polska na tle innych krajów wspólnoty europejskiej notuje wysokie zużycie nawozów azotowych. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: podkarpacka.policja.pl

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Michelin ULTRAFLEX

Maszyny

Pewny sposób na oszczędności w rolnictwie

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >