Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Poważny wypadek w Wielkopolsce. Ciągnik rolniczy zderzył się z busem
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 23.05.2024 10:54

Poważny wypadek w Wielkopolsce. Ciągnik rolniczy zderzył się z busem

wypadek drogowy
fot. OSP Dębówiec

Groźne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 20 maja w miejscowości Wilczogóra w województwie wielkopolskim. Doszło tam do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem dostawczym, który usiłował wyprzedzić traktor. Kierowca ciągnika nagle skręcił w lewo i uderzył w busa, a ten wywrócił się na bok.
 

Zderzenie busa z ciągnikiem

W dniu 20 maja (poniedziałek) doszło do niebezpiecznego zdarzenia na ulicy Skulskiej w miejscowości Wilczogóra w woj. wielkopolskim. Jadący za ciągnikiem rolniczym bus z przyczepą marki Mercedes, chciał wyprzedzić maszynę rolniczą, kiedy traktorzysta w tym samym momencie wykonał manewr skrętu w lewo.

Sytuacja skończyła się przewróceniem samochodu dostawczego na lewy bok. Przednia szyba auta została wybita. W zdarzeniu ucierpiał pasażer Mercedesa.
 

Marta Paszkin zaskoczyła fanów. Na komunię córki założyła oryginalną kreację

Kolizja auta z ciągnikiem

Na miejscu kolizji zjawiły się służby ratunkowe oraz funkcjonariusze policji. Mundurowi w pierwszej kolejności przebadali obu kierowców na obecność alkoholu w organizmie. Alkomat pokazał, że 50-letni kierowca samochodu dostawczego oraz 60-letni traktorzysta w momencie zdarzenia byli trzeźwi. 

Do wypadku zadysponowano cztery jednostki straży pożarnej z OSP Dębówek, OSP Wilczyn oraz JRG1 Konin i JRG2 Konin. Na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował pasażera z urazem głowy do szpitala.
 

Zawinił traktorzysta

Po dokładnych oględzinach miejsca kolizji i zabezpieczeniu wszystkich śladów przez straż pożarną, policjanci ustalili, ze głównym winowajcą zderzenia był 60-letni kierowca maszyny rolniczej. 

Traktorzysta nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru skrętu w lewo i nie upewnił się, czy bezpiecznie może to zrobić. Kierowca ciągnika został ukarany mandatem. Policja zwraca uwagę, by zachować czujność i rozwagę na drodze podczas wykonywania manewrów wyprzedzania. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.