Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Pożar 2300 balotów. Walka z żywiołem trwała jedenaście godzin
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 17.06.2022 02:02

Pożar 2300 balotów. Walka z żywiołem trwała jedenaście godzin

pożar
gov.pl / KM PSP Konin (gmina Rychwał)

Do potężnego pożaru 2300 balotów słomy doszło w ostatnich dniach na terenie województwa wielkopolskiego. Z szalejącym żywiołem walczyło 36 strażaków przez jedenaście godzin.

Straż pożarna nie poinformowała o skali szkód finansowych, jakie poniósł właściciel balotów słomy.

Pożar balotów słomy w Wielkopolsce

Informacja o potężnym pożarze słomy w Wielkopolsce została przekazana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Zgłoszenie o płonących balotach w Kucharach Borowych (gm. Rychwał) służby otrzymały przed godziną 4:00 nad ranem w niedzielę 10 października 2021 roku.

Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej: Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, OSP Rychwał, OSP Kuchary Kościelne, OSP Dąbroszyn, OSP Grochowy i OSP Grodziec. 

Finał akcji gaśniczej

36 strażaków gasiło płonące baloty słomy przez kolejne jedenaście godzin. Zadanie było bardzo trudne - już w momencie przybycia służb na miejsce cały stóg był zajęty ogniem.

Strażacy rozgarnęli słomę, by móc ją skutecznie ugasić. Zadbano również o to, by ogień nie rozprzestrzeniał się dookoła - m.in. na pryzmę z kiszonką i wybieg dla zwierząt, na którym przebywało 250 sztuk bydła.

Straż pożarna nie poinformowała, by w wyniku zdarzenia ktokolwiek ucierpiał. Doszczętnemu spaleniu uległo około 2300 balotów słomy.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KM PSP Konin