Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nadchodzi zmiana aury. Prognoza pogody na kolejne dni
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Nadchodzi zmiana aury. Prognoza pogody na kolejne dni

imgw pogoda
unsplash.com / fot. H. domsic

Po urokliwych pierwszych dniach kalendarzowej jesieni synoptycy IMGW zapowiedzieli falę ochłodzenia, która nadejdzie do naszego kraju z zachodniej części Europy. Obecny pogodny wyż z suchym powietrzem ma być wyparty przez chłodny front, który szybko zajmie większą część Polski.

Opisywanych zmian pogodowych można spodziewać się już w poniedziałek 11 października 2021 roku.

IMGW: od poniedziałku nadchodzi zmiana pogody

Ostatnie tygodnie były doskonałym przykładem pięknego początku polskiej złotej jesieni. Aura zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu i umożliwiła rolnikom dokończenie niezbędnych prac w gospodarstwie.

Jak przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od poniedziałku (11.10) pogoda ma ulec zmianie - wyż z suchym powietrzem, odpowiedzialny za dotychczasowy stan aury, zostanie zastąpiony przez chłodny front z Zachodu.

Wraz z chłodnym frontem atmosferycznym nad Polską pojawią się chmury, deszcz, a nawet burze.

Chłodny front stopniowo obejmie całą Polskę

W poniedziałek (11.10) zmiany w pogodzie zauważą najpierw mieszkańcy zachodniej części Polski i województwa pomorskiego. Niewykluczone będą opady deszczu, a nawet przelotne burze.

Pozostałe regiony będą mogły cieszyć się słoneczną pogodą nieco dłużej, choć chłodny front atmosferyczny bardziej zdecydowanie uderzy we wschodnią część kraju w nocy z poniedziałku na wtorek (11-12.10).

Na początku tygodnia temperatury w Polsce wyniosą od -9 stopni Celsjusza w Karpatach do 11-14 kresek powyżej zera w pozostałej części kraju. Warto liczyć się również ze wzmagającym się wiatrem, który w porywach może osiągać prędkość do 55 km/h.

Rolnicy powinni mieć na uwadze, że w kolejnych dniach bardzo prawdopodobne jest wystąpienie przymrozków przy gruncie.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: sadyogrody.pl

Tagi: IMiGW Pogoda