RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Pożar w chlewni. Dzięki właścicielowi straty ograniczono do minimum
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:35

Pożar w chlewni. Dzięki właścicielowi straty ograniczono do minimum

Pożar - chlewnia
OSP Gorzów Śląski/Facebook

W czwartek 6 maja bieżącego roku około godziny 17:45 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Jastrzygowice. W chlewni w jednym z boksów, gdzie przebywały prosięta, zapaliła się słoma. Już w trakcie dojazdu strażaków na miejsce okazało się, że ogień został stłumiony.

- W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie przekazał informację, że pożar został stłumiony w zarodku przez właściciela budynku - powiadomili strażacy z OSP Gorzów Śląski. 

Dzięki właścicielowi straty ograniczono do minimum 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak przekazali strażacy z OSP Gorzów Śląski, dzięki szybkiej reakcji właściciela budynku pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. Szybkie działania podjęte przez właściciela pozwoliły ograniczyć jego straty do minimum

Kpt. Damian Skowroński ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powiadomił, że na skutek pożaru 3 prosięta padły.

Jak doszło do pożaru? 

Strażacy z OSP Gorzów Śląski poinformowali, że do pożaru najprawdopodobniej doszło na skutek uszkodzenia lampy grzewczej, która służyła do ogrzewania prosiąt. 

Na miejscu zdarzenia strażacy wynieśli nadpalone deski i słomę oraz sprawdzili budynek. 

Do pożaru zadysponowano zastępy OSP Gorzów Śląski, JRG Olesno. Na miejscu zdarzenia pojawili się także funkcjonariusze policji. 

Fot. OSP Gorzów Śląski/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: OSP Gorzów Śląski/Facebook, ospgorzowslaski.pl, ratownictwo.opole.pl