Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar w zakładach przetwórstwa ziemniaczanego. Ewakuowano pracowników
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Pożar w zakładach przetwórstwa ziemniaczanego. Ewakuowano pracowników

 KP PSP Zgierz
KP PSP Zgierz

W Głownie (woj. łódzkie) doszło do pożaru w zakładach przetwórstwa ziemniaczanego. W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia trzeba było ewakuować pracowników.

Pożar wybuchł wczoraj, 9 lipca bieżącego roku w godzinach popołudniowych. Zgłoszenie o pożarze do straży wpłynęło o godzinie 15.21. Jak wynikało ze zgłoszenia, ogień pojawił się w budynku produkcyjno-magazynowego firmy Solan w Głownie przy ul. Łódzkiej 2. Kłęby dymu widoczne były z odległości kilku kilometrów.

Ewakuacja pracowników

Jak powiadomił rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu w rozmowie z WP, ewakuowanych zostało 13 osób. Wszystkie ewakuowane osoby, to pracownicy zakładu. Na szczęście, podczas pożaru nikt nie został ranny.

Pożar udało się ugasić około godziny 16.30, po czym strażacy przystąpili do częściowych prac rozbiórkowych. Na miejscu przewietrzono i oddymiono budynek.

Jak doszło do pożaru?

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny. Jak przypuszczano początkowo, że zapłon nastąpił w wyniku procesów produkcyjnych, jednak zakład w czasie pojawienia się ognia, nie pracował.

Jak zaznaczył rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu, nie wiadomo jeszcze, co spowodowało pożar. W ciągu najbliższych dni będą prowadzone czynności dochodzeniowe w sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: WP, TVP3 Łódź, expressilustrowany.pl