RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar zabudowań gospodarczych. Gospodarz ratował dobytek, został ranny
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Pożar zabudowań gospodarczych. Gospodarz ratował dobytek, został ranny

zrzutka.pl/pgyb4x
zrzutka.pl/pgyb4x

Maszyny rolnicze, ciągniki, samochody i narzędzia spaliły się w pożarze budynków gospodarczych w Rozniszewie (woj. mazowiecki). Ogień pojawił się w gospodarstwie nad ranem. Jak się okazało, przyczyną pożaru było uderzenie pioruna. Straty po pożarze są ogromne, trwa zbiórka na pomoc pogorzelcom. Do pożaru doszło w miniony wtorek, 13 lipca bieżącego roku. Na skutek uderzenia pioruna ogień pojawił się w stodole i budynkach gospodarczych. Na miejscu zdarzenia pojawiło się 12 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gospodarz, ratując swój dobytek został ranny

Na skutek pożaru spłonęła hala, w której znajdowały się między innymi maszyny rolnicze, wózek widłowy, dwa ciągnik, dwa samochody osobowe i ciężarowe. W trakcie pożaru właścicielowi gospodarstwa udało się uratować część mienia. Niestety, gospodarz w trakcie ratowania swojego dobytku został poważnie ranny. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podczas akcji gaśniczej udało się ugasić stodołę i poddasze jednego z budynków. Jednak straty materialne są ogromne. Jak przekazał portal echodnia.pl, niewykluczone, że straty po pożarze wyniosą około pół miliona złotych.

Trwa zbiórka na pomoc pogorzelcom

Po pożarze założona została zbiórka na wsparcie pogorzelców. Jako cel ustanowiono 100 000 zł. Na ten moment udało się zebrać ponad 12 tysięcy zł. Każdy, kto chciałby wesprzeć rodzinę, może zrobić to >tutaj<.

- Straty materiale są bardzo duże, stąd moja ogromna prośba o wsparcie w zbiórce - napisała Dominika Kuźnia założycielka na stronie zbiórki.

>
>
>

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: zrzutka.pl/pgyb4x, echodnia.pl

Powiązane