Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Przewrócił się ciągnik z opryskiwaczem. Na miejscu doszło do wycieku
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Przewrócił się ciągnik z opryskiwaczem. Na miejscu doszło do wycieku

Wyciek - straż pożarna
Ochotnicza Straż Pożarna w Gościnie/Facebook

Jak powiadomili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościnie, w minioną środę zostali zadysponowani na stację benzynową przy ulicy Świdwińskiej w Gościnie. Jak się okazało, na miejscu doszło do kolizji ciągnika rolniczego, ciągnącego opryskiwacz rolniczy. 

Co więcej, jak wynikało z informacji przekazanych przez druhów, na miejscu zdarzenia opryskiwacz wywrócił się na bok i doszło do wycieku. Jak przekazał portal mail.miastokolobrzeg.pl, zbiornik o pojemności 11 tys.l rozszczelnił się, a zawartość w postaci żrącej substancji do likwidacji chwastów wyciekła na plac przy stacji paliw. Jak dodali strażacy, substancja wciekła także do kanalizacji deszczowej.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Akcja strażaków na miejscu zdarzenia 

- Przybyłe na miejscu zastępy - OSP Gościno i JRG Kołobrzeg z samochodem ratownictwa chemicznego skupiły się na neutralizacji powstałego skażenia - powiadomili druhowie. 

Podczas akcji strażaków za pomocą holowników pomocy drogowej udało się postawić przewróconą maszynę. 

Oprócz jednostek straży pożarnej na miejscu pojawili się przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Koszalinie, którzy dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Przedstawiciele WIOŚ wydali także zalecenia, dotyczące całkowitego wypompowania zanieczyszczeń z separatorów. Cała akcja na miejscu zdarzenia trwała kilka godzin.

W akcji na miejscu zdarzenia wzięły udział jednostki z OSP Gościno, JRG Kołobrzeg, funkcjonariusze policji z Kołobrzegu oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Koszalin.

Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia. 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Gościnie/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Gościnie/Facebook, mail.miastokolobrzeg.pl