Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Rolnicy pracowali na platformie w sadzie. Ciągnik wjechał na gałąź
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Rolnicy pracowali na platformie w sadzie. Ciągnik wjechał na gałąź

sad jabłka
unsplash.com / fot. D. Burton

Komenda Powiatowa Policji z Opola Lubelskiego poinformowała na swojej stronie internetowej o wypadku, który miał miejsce podczas pracy w sadzie. Dwóch mężczyzn przebywało na platformie przyczepionej do ciągnika rolniczego. W pewnym momencie traktor najechał na gałąź.

Ze względu na obiekt, który znalazł się pod kołami pojazdu, platforma z dwoma pracującymi na niej osobami przewróciła się. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Niefortunny wypadek w sadzie

Prace na polach i w sadach potrafią być ryzykowne, co znajduje swoje odzwierciedlenie w dużej liczbie wypadków na wsi.

Informację o kolejnym niepokojącym zdarzeniu przekazała Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim.

W sobotę 4 września 2021 roku w jednym z gospodarstw na terenie województwa lubelskiego trwały prace sadownicze. Na platformie ciągniętej przez traktor, pracowało dwóch mężczyzn w wieku 50 i 51 lat.

W pewnym momencie pojazd najechał na leżącą na ziemi gałąź. Ciągnik wraz z platformą straciły równowagę, a dołączona do traktora konstrukcja z dwoma pracownikami runęła w dół.

O krok od tragedii

Kierowca ciągnika rolniczego nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu. Nieco inaczej sprawa miała się w przypadku mężczyzn, którzy spadli z platformy.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabrali poszkodowanych do szpitala. Jak poinformowały służby, życiu 50- i 51-latka nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Do sadu przybyli również funkcjonariusze policji, którzy zajęli się wyjaśnianiem szczegółów zdarzenia.

Po zbadaniu trzech mężczyzn pod kątem obecności alkoholu w organizmie okazało się, że wszyscy są trzeźwi.

Całe zdarzenie zakończyło się na kontuzjach, lecz w momencie niespodziewanego upadku z wysokości nietrudno o tragiczny finał. Policjanci apelują do rolników i osób pracujących w gospodarstwach o zachowywanie wszelkich środków ostrożności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: opole-lubelskie.policja.gov.pl