Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kombajnista nie ustąpił pierwszeństwa na drodze? Doszło do zderzenia
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kombajnista nie ustąpił pierwszeństwa na drodze? Doszło do zderzenia

wypadek kombajn
KP PSP Opatów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie poinformowała o groźnym zdarzeniu, do którego doszło na drodze powiatowej w gminie Baćkowice: kierowca kombajnu najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 25-latce poruszającej się samochodem osobowym.

Doszło do zderzenia pojazdów. Ranna kobieta kierująca autem marki Daewoo Matiz została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kombajnista nie ustąpił pierwszeństwa na drodze?

Podczas okresu żniwnego dochodzi do wielu wypadków nie tylko na polach, ale również na drogach. Niestety, niektóre ze zdarzeń mają opłakane skutki.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała zgłoszenie o zderzeniu kombajnu zbożowego z samochodem osobowym marki Daewoo Matiz na drodze powiatowej w miejscowości Wszachów (gm. Baćkowice, woj. świętokrzyskie) we wtorek 10 sierpnia 2021 roku.

Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że do wypadku doszło najprawdopodobniej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 50-letniego kombajnistę.

Gdy doszło do kraksy, samochód osobowy znajdował się na drodze asfaltowej, a maszyna rolnicza - częściowo na prywatnym wjeździe, a częściowo na jezdni. Ruch został całkowicie zablokowany.

25-latka przetransportowana śmigłowcem do szpitala

Zdarzenie, które miało miejsce na drodze we Wszachowie, okazało się być dramatyczne w skutkach.

25-letnia kobieta siedząca za kierownicą samochodu osobowego doznała dotkliwych obrażeń. Wkrótce została zabrana z miejsca wypadku do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazuje straż pożarna z Opatowa, 50-letni kombajnista wyszedł z kolizji bez szwanku i samodzielnie opuścił kabinę maszyny. Rolnik nie wymagał hospitalizacji.

Obecne na miejscu służby zajęły się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia: ustabilizowano pojazdy, odłączono ich akumulatory, a także zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne znajdujące się na jezdni.

Policja przeprowadziła dochodzenie dotyczące okoliczności zdarzenia. Służby nie podały do publicznej informacji ewentualnych sankcji karnych za spowodowanie wypadku na drodze powiatowej w województwie świętokrzyskim.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Opatów