RolnikInfo.pl

KP PSP Opatów

Kombajnista nie ustąpił pierwszeństwa na drodze? Doszło do zderzenia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie poinformowała o groźnym zdarzeniu, do którego doszło na drodze powiatowej w gminie Baćkowice: kierowca kombajnu najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 25-latce poruszającej się samochodem osobowym.

Doszło do zderzenia pojazdów. Ranna kobieta kierująca autem marki Daewoo Matiz została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kombajnista nie ustąpił pierwszeństwa na drodze?

Podczas okresu żniwnego dochodzi do wielu wypadków nie tylko na polach, ale również na drogach. Niestety, niektóre ze zdarzeń mają opłakane skutki.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała zgłoszenie o zderzeniu kombajnu zbożowego z samochodem osobowym marki Daewoo Matiz na drodze powiatowej w miejscowości Wszachów (gm. Baćkowice, woj. świętokrzyskie) we wtorek 10 sierpnia 2021 roku.

Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że do wypadku doszło najprawdopodobniej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 50-letniego kombajnistę.

Gdy doszło do kraksy, samochód osobowy znajdował się na drodze asfaltowej, a maszyna rolnicza - częściowo na prywatnym wjeździe, a częściowo na jezdni. Ruch został całkowicie zablokowany.

25-latka przetransportowana śmigłowcem do szpitala

Zdarzenie, które miało miejsce na drodze we Wszachowie, okazało się być dramatyczne w skutkach.

25-letnia kobieta siedząca za kierownicą samochodu osobowego doznała dotkliwych obrażeń. Wkrótce została zabrana z miejsca wypadku do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazuje straż pożarna z Opatowa, 50-letni kombajnista wyszedł z kolizji bez szwanku i samodzielnie opuścił kabinę maszyny. Rolnik nie wymagał hospitalizacji.

Obecne na miejscu służby zajęły się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia: ustabilizowano pojazdy, odłączono ich akumulatory, a także zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne znajdujące się na jezdni.

Policja przeprowadziła dochodzenie dotyczące okoliczności zdarzenia. Służby nie podały do publicznej informacji ewentualnych sankcji karnych za spowodowanie wypadku na drodze powiatowej w województwie świętokrzyskim.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Kosił rzepak kombajnem. Rolnik uszkodził gazociąg

  • Tragedia na wsi. Rolnik utopił się w gnojówce

  • Motocyklista wjechał pod heder. Niebezpieczne zdarzenie na Lubelszczyźnie

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Opatów

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]