Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak

kołodziejczak
19.03.2022 02:41 Politycy dostają podwyżki, ASF szaleje. Kołodziejczak o rządzie: "Mają krew na rękach"

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie w piątek 30 lipca 2021 roku lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział kolejne protesty w sprawie nierozwiązanego problemu ASF w Polsce. W poruszających słowach zrelacjonował słowa żon rolników, którzy w ostatnich dniach z powodu ogromnych problemów finansowych targnęli się na swoje życie. Pomimo obietnic polityków co do podjęcia kroków na rzecz zniwelowania problemu ASF, ze strony rządu i premiera Mateusza Morawieckiego nadal brak jakichkolwiek reakcji. Politycy dostają podwyżki, rolnicy odbierają sobie życieAfrykański pomór świń pojawił się w Polsce siedem lat temu - od tamtego czasu rozprzestrzenił się na terenie kraju do tego stopnia, że zatrzymanie jego ekspansji wymaga szeroko zakrojonych działań. Niestety, jak relacjonuje lider Agrounii Michał Kołodziejczak, politycy cały czas unikają konfrontacji z problemem, który pogrąża polskie rolnictwo w otchłani rozpaczy. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie w piątek 30 lipca 2021 roku, Michał Kołodziejczak przypomniał, że Antoni Macierewicz nie wywiązał się z obietnicy danej rolnikom w ostatnim czasie: - Czujemy się oszukani. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał poseł Macierewicz, przyjechał poseł Telus. Szczególnie poseł Macierewicz powiedział, że potrzebuje tydzień - wróci do rolników z rozwiązaniami, sytuacja będzie rozwiązana. Okłamał, nie wrócił, nie przyjechał, od momentu zakończenia strajków tak naprawdę nie odezwał się do rolników. Dlatego są kolejne działania - powiedział lider Agrounii. Michał Kołodziejczak wskazał też na bolesny kontrast - w momencie, gdy rolnicy z bezsilności odbierają sobie życie, politycy przyznają sobie podwyżki: - Podwyżki dla posłów i podwyżki dla ministrów. W momencie, kiedy dzwonią do mnie żony mężczyzn, którzy w ostatnich dwóch tygodniach targnęli się na życie i się powiesili, posłowie dają sobie podwyżki. (...) Ja nie boję się użyć stwierdzenia: premier Mateusz Morawiecki ze swoim nieudolnym rządem mają krew na rękach, (...) bo ludzie popełniają dzisiaj samobójstwa.

AGROunia/Facebook
19.03.2022 02:41 "Panie premierze, jak żyć? Co łowić?". Jest zapowiedź kolejnych protestów

- Nie poddajemy się, będziemy protestować cyklicznie, jeśli nie będzie z nami rozmawiał rząd - mówił Aleksander Cichorz, kończąc o dwie godziny wcześniej, niż zaplanowano protest we Władysławowie. O godzinie 14:00 zakończył się protest armatorów rybołówstwa rekreacyjnego i rolników z AGROunii. Nie oznacza to, że protestujący dali za wygraną. Jak podkreślił Cichosz, rybakom zależy na dojściu do porozumienia, ale nie będą biernie czekać. - Czekamy tylko na waszą wiadomość, kiedy się mamy zjawić do Warszawy i będziemy - dodał.

agrounia
19.03.2022 02:41 Nie wszyscy rolnicy popierają Agrounię. Słowa mogą zaskoczyć

W ostatnich dniach z inicjatywy Agrounii miał miejsce strajk rolników, nazywany również wojną o wieś, podczas której apelowano do polityków o zdecydowane działania przeciwdziałające upadkowi hodowli trzody chlewnej w kraju. W ubiegłym roku działacze Agrounii protestowali również przeciwko zapisom tzw. piątki dla zwierząt. I choć mogłoby się wydawać, że Agrounia cieszy się jednolitym poparciem na polskiej wsi, to sytuacja wcale nie jest tutaj oczywista. Wśród komentatorów zajmujących się zawodowo rolnictwem pojawiają się głosy, iż strajki Agrounii są zadymami, a protestujący nie są prawdziwymi rolnikami, ponieważ w czasie żniw nie ma ich w gospodarstwach. Gorzkie słowa o sympatykach i członkach AgrouniiLider ruchu Michał Kołodziejczak nie ukrywa, że jego zamierzeniem jest utworzenie z Agrounii partii politycznej. Na ostatnim proteście, który odbył się 20 lipca 2021 roku, przewodniczący ruchu powiedział, że głos rolników powinien być słyszalny przy stole, przy którym zapadają decyzje wpływające na przyszłość polskiego rolnictwa. Choć z jednej strony można powiedzieć, że ogólna nieufność wobec polityków i struktur partyjnych jest powszechnym odczuciem wśród milionów Polaków, to również rolnicy związani z Agrounią od długiego czasu mierzą się z gorzką krytyką innych producentów żywności. W krytycznych komentarzach internautów najczęściej pojawiają się zarzuty dotyczące tego, iż aktualny rząd został wybrany właśnie przez rolników, którzy bez sprzeciwu powinni płacić tego konsekwencje. Sceptycy twierdzą, że obecne protesty nie powinny mieć miejsca, bo decyzje podejmowane przez polityków są bezpośrednim skutkiem demokratycznych wyborów. Warto przypomnieć, że w wyborach parlamentarnych z 2019 roku na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 67,4% rolników. Jeden z internautów skomentował sprawę w następujący sposób: >

agrounia
19.03.2022 02:41 "Policja sprowokowała zamieszki". Agrounia i wojna o polską wieś

We wsi Srock nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego kończy się właśnie legalny protest rolników, którzy chcą spotkać się z premierem i rozmawiać na temat dramatycznej sytuacji produkcji trzody chlewnej w Polsce. Niestety, podczas zgromadzenia doszło m.in. do użycia gazu łzawiącego przez policję wobec rolników, w tym lidera Agrounii - Michała Kołodziejczaka. Na oficjalnym profilu Agrounii na Facebooku możemy przeczytać krótki opis zaistniałej sytuacji: - Michał Kołodziejczak wychodzi, żeby uspokoić sytuację z podniesionymi rękami. Policjant bez ostrzeżenia psika gazem prosto w oczy.Srock: rolnicy, policjanci i gaz łzawiącyDemonstracja rolników rozpoczęła się 20 lipca 2021 roku o godzinie 8:00 w Srocku w powiecie piotrkowskim na terenie województwa łódzkiego z inicjatywy ruchu rolniczego - Agrounii. Do godziny 16:00 tego samego dnia zaplanowano celowe spowalnianie i blokowanie ruchu za pomocą traktorów na drodze krajowej numer 12, 91 i S9. Pomimo tego, że zgromadzenie było zarejestrowane - a tym samym od samego początku miało legalny charakter - obecni na miejscu rolnicy relacjonowali, iż nastawienie funkcjonariuszy policji nie było wobec nich neutralne, co utrudniało przebieg protestu. Jak można zobaczyć z relacji na facebookowym profilu Agrounii, wobec lidera ruchu został użyty gaz łzawiący w momencie, gdy z podniesionymi rękami chciał uspokoić sytuację między rolnikami a funkcjonariuszami.

Rolnik Info
19.03.2022 02:41 Syreny zawyły. AGROunia rozpoczęła "Wojnę o wieś"

Zgodnie z zapowiedziami dziś o godzinie 8:00 rozpoczął się protest AGROunii "Wojna o wieś". Rolnicy zgromadzili się w Srocku koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Na miejscu jest 150 traktorów.

Pawel Wodzynski/East News
19.03.2022 02:41 Kołodziejczak: " Rozpętamy w Polsce piekło, to lato będzie gorące”

- Źle się dzieje. Świnie chorują. Gospodarstwa bankrutują. Rolnicy bankrutują. Gospodarstwa upadają. Będą strajki - mówił dziś podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. Podczas konferencji pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oprócz członków AGROunii pojawili się także hodowcy trzody chlewnej z okolic Piotrkowa Trybunalskiego, a także przedstawiciel protestujących rybaków.

Facebook/AGROunia
19.03.2022 02:41 AGROunia: "Wojna o wieś. Wojna o polskie rolnictwo"

- To jest wojna o polskie rolnictwo. To jest wojna o polską wieś - zapowiada protest AGROunia. Już w najbliższy wtorek, 20 lipca odbędzie się protest rolników. Jak zapowiada AGROunia w mediach społecznościowych, traktory pojawią się o godzinie 8:00 na rondzie, łączącym drogę krajową nr 12 z trasą S8. Dodatkowo w Srocku dojdzie do stacjonarnego protestu rolników.

agrounia
19.03.2022 02:41 Zamiast na żniwa, ruszą na protest. Agrounia: "Świnie się kiszą"

Choć żniwa zbliżają się wielkimi krokami i w gospodarstwach nie brakuje pracy, to członkowie Agrounii i hodowcy trzody chlewnej szykują kolejny protest. Rolnicy chcą mieć pewność, że premier Mateusz Morawiecki nie zapomni o wciąż nierozwiązanych problemach wsi, wśród których szczególnie dotkliwe są skutki afrykańskiego pomoru świń. Jak przekazuje wp.pl, we wtorek w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego na ulice wyjedzie sto pięćdziesiąt traktorów. Celem protestu jest manifestowanie niezadowolenia w związku z biernością rządu wobec problemów hodowców trzody chlewnej. Agrounia przygotowuje protest Lider Agrounii Michał Kołodziejczak stwierdził, że protest, który odbędzie się w kolejny wtorek, będzie pierwszą tego typu manifestacją rolniczą w czasie żniw. Stwierdzenie to oddaje wagę tego, o co walczą rolnicy - ich aktualne problemy sprawiają, że decydują się na pozostawienie gospodarstw w okresie najbardziej intensywnych prac polowych. Michał Kołodziejczak wskazał, że hodowcy trzody chlewnej mają ogromne problemy ze sprzedażą świń, które dosłownie kiszą się w gospodarstwach. Ubojnie dla trzody ze stref objętych ASF są wypełnione i nie są w stanie przyjmować kolejnych zwierząt. Do innych ubojni rolnicy nie mogą sprzedać swoich zwierząt, gdyż zabrania im tego obowiązujące prawo. Na szali jest finansowa opłacalność rolniczych biznesów - a gospodarzom wyraźnie kończy się cierpliwość i oczekują od rządu podjęcia konkretnych kroków w sprawie ASF. Protestujący będą chcieli spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim. Lider Agrounii nie kryje żalu wobec szefa rządu, że podczas podróży po całej Polsce nie znalazł dotychczas przestrzeni na rozmowę z rolnikami na temat ich problemów.

rolniczka
19.03.2022 02:41 Rolniczka była na proteście, padło porażające oskarżenie. Finał w sądzie

Rolniczka z powiatu łosickiego - Ewa Szydłowska - w piątek 9 lipca 2021 roku stanęła przed sądem, będąc oskarżoną o zorganizowanie nielegalnego protestu przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Pikieta miała miejsce jesienią ubiegłego roku. Jak relacjonuje Tygodnik Siedlecki, kobieta utrzymuje, że jest niewinna zarzucanych jej czynów i nie organizowała protestu, a jedynie się do niego przyłączyła. Na miejscu obecni byli przedstawiciele Agrounii i OPZZRiOR, którzy wspierali Ewę Szydłowską. Kolejna rozprawa będzie miała miejsce 22 września 2021 roku. Rolniczka stanęła przed sądemTzw. piątki dla zwierząt nie trzeba rolnikom przedstawiać dwa razy - projekt ustawy o ochronie zwierząt zakazujący m.in. hodowli zwierząt futerkowych wzbudził ogromne emocje na polskiej wsi. Sprawa miała miejsce jesienią 2020 roku - rolnicy organizowali wtedy wiele protestów, w których trakcie jawnie dawali do zrozumienia politykom, że nie są zadowoleni z planów i decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości.Choć tzw. piątka dla zwierząt została odłożona do sejmowej zamrażarki, to echa jesiennych protestów nie milkną - przykładem może być tutaj sprawa Ewy Szydłowskiej, rolniczki, która została oskarżona o nielegalne zorganizowanie pikiety. Rozprawa rolniczki miała miejsce w piątek 9 lipca 2021 roku i była relacjonowana m.in. za pośrednictwem kanału Tygodnika Siedleckiego na platformie YouTube.com. Kobiecie towarzyszyli członkowie OPZZRiOR i działacze Agrounii.

AGROunia/Facebook
19.03.2022 02:40 Żółta kartka dla AGROunii: "Skandaliczne słowa, obrażanie posłów nie powinny mieć miejsca"

- Skandaliczne słowa, obrażanie posłów biorących udział w posiedzeniu, nie powinny mieć miejsca i nie są elementem dyskusji sprzyjającym rozwiązywaniu problemów polskiego rolnictwa - brzmi fragment pisma skierowanego do Michała Kołodziejczaka, lidera AGROunii. Przypomnijmy, 22 czerwca bieżącego roku odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym pojawili się przedstawiciele AGROunii wraz z Michałem Kołodziejczakiem. Na spotkaniu lider AGROunii w gorzkich słowach zwrócił się do posłów, oceniając ich pracę. - Wiecie, czemu nie lubicie tych świń tak bardzo? Ja panu powiem, czemu tak walczycie ze świniami i to będzie bolesne. Świnie to są inteligentne zwierzęta, a wy nienawidzicie mądrzejszych od siebie. Świnie są od was po prostu mądrzejsze - stwierdził wtedy Kołodziejczak.Dobór słów nie spodobał się jednak Prezydium Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która już następnego dnia skierowała do Kołodziejczaka oficjalne pismo.

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)
19.03.2022 02:40 Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

- Podczas nieobecności gospodarza lekarz weterynarii wszedł do chlewni i uśpił 7 prosiąt - powiadomiła dziś AGROunia.Jak informowaliśmy >tutaj< od rana działacze AGROunii bronili gospodarstw przed likwidacjami chlewni. Niestety, jak się okazało, gdy działacze AGROunii i okoliczni rolnicy byli w gospodarstwie w miejscowości Kolonia Dzietrzkowice, w drugiej części wsi pod pretekstem pobrania krwi, lekarz weterynarii uśpił 7 prosiąt. - W gospodarstwie u rolnika, który z nami był i obserwował wszystko, co się dzieje i wskazywał na absurdalność decyzji, do jego gospodarstwa, pod jego nieobecność przyszedł lekarz weterynarii - relacjonował lider AGROunii, Michał Kołodziejczak. Lekarz weterynarii przekazał żonie gospodarza, że pojawił się na miejscu, by pobrać próbki krwi od świń i zbadać je pod kątem ASF. Już w chlewni lekarz poprosił kobietę o wyjście z pomieszczenia, po czym uśpił siedmioro prosiąt. Kobieta nie otrzymała od lekarza żadnego protokołu. Gdy do gospodarstwa powrócił właściciel, lekarz weterynarii odjechał, pozostawiając martwe prosięta. - To jest coś, co już całkowicie przelewa czarę goryczy. Pokazuje podstępność weterynarii, pokazuje, że mogą działać bez procedur, bez odpowiedniej decyzji (...) Ja tego nie rozumiem, przestaję już wierzyć, że weterynaria może chcieć dobrze - podsumował zdarzenie Kołodziejczak.

AGROunia/Facebook
19.03.2022 02:40 "Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Członkowie AGROunii za pośrednictwem mediów społecznościowych od rana pokazują, jak w Polce wygląda prewencyjne wybijanie świń. - Świnie nie zaczynają chorować, nie mają objawów, ale mają być likwidowane i tak krok po kroku w całej Polsce małe gospodarstwa są zabijane, eliminowane z rynku - mówił dziś Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 02:39 Kołodziejczak do polityków: "Świnie są od was po prostu mądrzejsze"

- Świnie to są inteligentne zwierzęta, a wy nienawidzicie mądrzejszych od siebie. Te świnie są od was po prostu mądrzejsze - mówił wczoraj Michał Kołodziejczak, lider AGROunii podczas sejmowej komisji rolnictwa. Wczoraj, 22 czerwca bieżącego roku podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na sali pojawili się członkowie AGROunii, a wśród nich Michał Kołodziejczak, który w gorzkich słowach ocenił pracę zarówno ministra rolnictwa, jak i samego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

AGROunia
19.03.2022 02:39 Kołodziejczak w Rzeszowie: "Kaczyński oszukał wszystkich rolników, oszuka i was"

Dzisiaj Michał Kołodziejczak wraz z członkami AGROunii pojawili się w Rzeszowie, gdzie już w najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory prezydenta miasta po niespodziewanej rezygnacji Tadeusza Ferenca. - Wybory, które będą w niedzielę, pokażą, jaka będzie w Polsce przyszłość. Nas te wybory, ta kampania wyborcza bardzo mocna rozczarowała - mówił dziś podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

AGROunia - ptasia grypa
19.03.2022 02:36 "Widzimy ogromną nieporadność i nieudolność państwa". AGROunia przedstawiła żądania ws. walki z ptasią grypą

Dzisiaj o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa AGROunii w sprawie sytuacji ptasiej grypy w rejonie Żuromina. Jak przekazał Michał Kołodziejczak, jeszcze w miniony piątek lider Agro spotkał się z rolnikami, którzy są załamani i obawiają się tego, co będzie działo się dalej. - Wszystkie ogniska ptasiej grypy powinny być tutaj zutylizowane w ciągu maksymalnie dwóch tygodni. Powinny być jasne przepisy, które by to regulowały. W ciągu dwóch tygodni wszystkie chore kury powinny być zutylizowane, a wszystkie zdrowe z tego terenu powinny zostać przeznaczone na ubój - zaznaczył Michał Kołodziejczak. Dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań, jak twierdzi lider AGROunii, udałoby się za około miesiąc uwolnić od ptasiej grypy w rejonie. Podczas konferencji Kołodziejczak zwracał uwagę na to, że branża, której dotyka problem ptasiej grypy, dotyczy 100 tysięcy zatrudnionych osób. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo: - Ani minister rolnictwa, ani główny lekarz weterynarii od kiedy widzą, co tutaj się dzieje, nie wydali ani jednego rozporządzenia, które mówiłoby, że trzeba wszcząć dodatkowe działania - przekzał Kołodziejczak, a w związku z tym AGROunia wysuwa swoje żądania.

AGROunia - KPO
19.03.2022 02:35 "Plan dyskryminacji polskiej prowincji". AGROunia ws. funduszu odbudowy

Dzisiaj, 29 kwietnia bieżącego roku, po godzinie 13:30 Michał Kołodziejczak, lider AGROunii pojawił się przed biurem podawczym kancelarii premiera, by złożyć pismo w sprawie funduszu odbudowy po koronawirusie. - Pieniądze trafią w dużej mierze do spółek Skarbu Państwa. W tym momencie musimy mówić o bardzo dziwnym kompromisie Lewicy z rządem Prawa i Sprawiedliwości, która podzieliła pieniądze ponad głowami Polaków i te pieniądze zostaną zużyte, niestety na zbudowanie kolejnych podziałów, a one powinny zostać wykorzystane na zakopanie różnic między małymi miasteczkami, wsiami, a dużymi aglomeracjami miejskimi - mówił w Warszawie Michał Kołodziejczak. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo: AGROunia chciałaby, żeby pieniądze zostały przeznaczone na polską wieś, a nie na samo rolnictwo. Jak przekazał Michał Kołodziejczak, pieniądze powinny zostać skierowane między innymi na:komunikację publiczną (autobusy)odbudowę drobnego handlu, przemysł rolno-spożywczy.

AGROunia - KPO
19.03.2022 02:35 "Jak się nas nie boją, to nas lekceważą". AGROunia pod Sejmem ws. KPO

Dzisiaj przed Sejmem odbyła się konferencja prasowa w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, na której pojawili się przedstawiciele AGROunii, poseł Lech Kołakowski oraz prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz. - Trzeba jasno i głośno powiedzieć, że polskiej wsi nikt nie usłyszy, jak rolnicy nie narobią hałasu, to nikt o nas nie mówi. Jak się nas nie boją, to nas lekceważą i z tym niestety mamy do czynienia od dłuższego czasu. Jak my nie narobimy hałasu, jak my nie przyjedzie nas do stolicy kilkadziesiąt tysięcy, to o nas całkowicie zapominają - zaznaczył Kołodziejczak, odpalając flarę.

AGROunia  - sąd w Warszawie
19.03.2022 02:34 Syreny zawyły. Rolnicy z AGROunii pojawili się pod sądem w Warszawie

Dzisiaj przedstawiciele AGROunii pojawili się przed Sądem Rejonowym w Warszawie, gdzie obyła się kolejna już rozprawa między Polskim Związkiem Łowiecki a Filipem Pawlikiem członkiem AGROunii. Jak przypomniał Michał Kołodziejczak, poprzednia rozprawa w sprawie odbyła się ponad miesiąc temu, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<.- Polski Związek Łowiecki oskarża nas i kolegę Filipa [Pawlika - przyp. red], że została przez nas zabrana ich tablica, że ktoś z nas ją ukradł, co jest absurdalne. Oni, zamiast zająć się tym, czym powinni, to chcą oskarżać rolników i ich dobre imię niszczyć - mówił dziś o sprawie Michał Kołodziejczak. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Michał Kołodziejczak - Polski Ład
19.03.2022 02:34 "Nowy Ład, stare problemy". Kołodziejczak o festiwalu nieporuszonych przez PiS spraw

Jak już informowaliśmy >tutaj< dziś odbyła się prezentacja Polskiego Ładu. Jednym z prezentujących założenia na najbliższe lata przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość, był Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówiąc o pomocy dla rolników i mieszkańców wsi, zapowiedział między innymi wprowadzenie Kodeksu rolnego, uproszczenie procedur, biurokracji związanej z prowadzeniem produkcji rolnej, czy podwyższenie o 10 % kwoty zwrotu za akcyzę od hektara. Cały dokument z treścią Polskiego Ładu można znaleźć >tutaj<. Do słów Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo: - Czekaliśmy bardzo długo na to, co Jarosław Kaczyński powie na temat Nowego Ładu i mieszkańców wsi. I dzisiaj powiedział, a tak naprawdę pokazał, że źle definiuje potrzeby mieszkańców wsi, źle definiuje potrzeby rolników, a także nie przewiduje ich obaw, naszych obaw, które są - zaznaczył Michał Kołodziejczak. Lider AGROunii zwrócił uwagę na jeden z pomysłów PiS, czyli wprowadzenia uproszczeń biurokracji dla rolników. Jak zauważył Kołodziejczak to rosnąca biurokracja, wprowadzona właśnie przez Prawo i Sprawiedliwość, miała doprowadzić do tego, że dziś polskie gospodarstwa rolne upadają.

AGROunia - ziemniaki
19.03.2022 02:34 AGROunia będzie rozdawać ziemniaki. "Pokażemy wam absurdy polskiego rynku"

- Nie zamierzamy płakać za stodołą. Rządzą nami nieudolni politycy, którzy przyglądają się, jak każdego dnia upadają gospodarstwa rolne. Wiecie, co trzeba zrobić? Zmieść obecnych polityków ze sceny politycznej. Zapraszamy jutro do Warszawy - przekazuje AGROunia. Jak informuje AGROunia za pośrednictwem mediów społecznościowych ziemniaki będą rozdawane w trzech miejscach w Warszawie. Ul. Dolna 3 (przed Biedronką)al. Solidarności 86 (przed Biedronką)Centrum, przed wejściem na „Patelnię”Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-13]

Agrounia ziemniaki
19.03.2022 02:34 Agrounia wszystkich zaskoczyła. Zdecydowano, co dalej z ziemniakami

Na ulicy 11 listopada 22 w Warszawie ziemniaki posłużą do przygotowywania ciepłych posiłków rozdawanych wszystkim potrzebującym. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że wszelkie produkty rolno-spożywcze, których sprzedaż nie będzie przynosiła rolnikom przychodów, będą oddawane do Fundacji Serce Miasta. Agrounia oddała ziemniaki potrzebującymPrzypomnijmy: w czwartek 20 maja 2021 roku miała miejsce akcja Agrounii polegająca na rozdawaniu ziemniaków w stolicy. Co było powodem takiego działania?Rolnicy rozdawali warzywa, by zwrócić uwagę na niezdrowe mechanizmy handlowe, które sprawiają, że rolnicy nie są w stanie zarabiać nawet na pokrycie kosztów produkcji rolnej. Rozdawanie ziemniaków miało miejsce od około godziny 9:00 w trzech miejscach w Warszawie: nieopodal stacji metra Centrum na tzw. Patelni, a także zaraz przy wejściu do sklepów sieci Biedronka na ulicy Dolnej 3 i alejach Solidarności 86.Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:[EMBED-14]Działaczom ruchu towarzyszyły hasła takie jak Odbijemy wieś PIS-owi. Lider ruchu Michał Kołodziejczak twierdził, że akcja rozdawania ziemniaków, których rolnikom po prostu nie opłaca się sprzedawać, ma charakter edukacyjny i wojenny. Po zakończonej akcji w trzech miejscach w stolicy członkowie Agrounii udali się do Fundacji Serce Miasta, położonej na warszawskiej Pradze. To tam pomaga się osobom zmagającym się z kryzysem bezdomności m.in. poprzez darmowe wydawanie im ciepłych posiłków.

  • 1
  • 2