RolnikInfo.pl > Wiadomości > AGROunia będzie rozdawać ziemniaki. "Pokażemy wam absurdy polskiego rynku"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

AGROunia będzie rozdawać ziemniaki. "Pokażemy wam absurdy polskiego rynku"

AGROunia - ziemniaki
Magdalena Więckowska/Rolnik Info

- Nie zamierzamy płakać za stodołą. Rządzą nami nieudolni politycy, którzy przyglądają się, jak każdego dnia upadają gospodarstwa rolne. Wiecie, co trzeba zrobić? Zmieść obecnych polityków ze sceny politycznej. Zapraszamy jutro do Warszawy - przekazuje AGROunia. 

Jak informuje AGROunia za pośrednictwem mediów społecznościowych ziemniaki będą rozdawane w trzech miejscach w Warszawie.

  • Ul. Dolna 3 (przed Biedronką)

  • al. Solidarności 86 (przed Biedronką)

  • Centrum, przed wejściem na „Patelnię”

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

"Żyjemy w czasach kiedy nie warto sprzedawać warzyw i owoców, a lepiej jest je rozdać"

Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych przekazał, że AGROunia rozda tony ziemniaków. Akcja ma pokazać Polakom, jaki problem dotknął rolników, którzy dziś mogą sprzedawać ziemniaki za 20-30 groszy za kilogram.

- To wszytko, co dzieje się na rynku i to, na co pozwala Prawo i Sprawiedliwość, bo to oni pozwalają na dominację korporacji na wykorzystywanie rolników i na tak słabą naszą pozycję w całym łańcuchu dostaw, że po prostu nie opłaca się tego wszystkiego sprzedawać, dlatego ja postanowiłem, że jak mamy sprzedać ziemniaki po 30 groszy, to ja powiedziałem, że nie sprzedamy. Ja je rozdam - dodał Kołodziejczak. 

Polacy dostaną od AGROunii nie tylko ziemniaki 

Podczas jutrzejszej akcji AGROunii do rąk warszawiaków trafią nie tylko worki z ziemniakami, ale i specjalna gazeta przygotowana przez zespół AGROunii, w której zostaną zamieszczone informacje, jak niszczone są polskie gospodarstwa rodzinne, jak rząd wspiera korporacje i pomaga im "wypijać z rolników ostatnie soki, a z konsumentów wyciągać ostatnie pieniądze"

- Pokażemy wam absurdy polskiego rynku na specjalnie wydrukowanej gazecie, którą będziemy rozdawać - dodał Kołodziejczak. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: AGROunia/Facebook