Kocimiętka to ozdobna roślina znana głównie kociarzom. Z wyglądu może przypominać lawendę, a jej zapach przyciąga sporą rzeszę mruczków. Ma prozdrowotne właściwości zarówno dla ludzi jak i niektórych zwierząt. Koty ją kochają, a czy psy powinny jeść kocimiętkę? Odpowiedź może niejednego z was zaskoczyć.
Wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, czy dziecko poniżej 18. roku życia jest wystarczająco odpowiedzialne, by samo wyprowadzać psa. To ważne pytanie, które wymaga uwzględnienia wielu aspektów, takich jak wiek dziecka, charakterystyka psa oraz poziom doświadczenia dziecka w opiece nad zwierzęciem. Co warto wziąć pod uwagę przed zezwoleniem na samodzielne wyprowadzanie psa przez młodsze osoby? Co prawo mówi o wyprowadzaniu psów na spacer przez dzieci?
Niewątpliwie wielu opiekunów psów zachodziło w głowę, czy będąc na zwolnieniu lekarskim, może wybrać się na spacer z pupilem. Nauczeni doświadczeniem urzędnicy kontrolują, co osoby na zasiłku zdrowotnym tak naprawdę robią w czasie wolnym od pracy i wiedzą, że w niektórych przypadkach to tylko przykrywka. Odpowiadamy na pytanie, czy na L4 można wyjść na spacer z pupilem.Teoretycznie będąc na L4 nie powinno się oddalać z miejsca zamieszkania, ale co w przypadku, gdy pod opieką chorego znajduje się pies? Zwierzę musi wyjść na zewnątrz załatwić potrzeby fizjologiczne w określonych porach. Czy w świetle prawa takie zachowanie jest legalne, czy wręcz przeciwnie i należy spodziewać się kary?
Pies wybierający sobie jednego opiekuna, którego używasz jako pomocników i jego dowódców. To także jego widok po powrocie do domu rzeczywiście sprawia mu wielką radość, czego trudno nie cieszyć. Jednak czasami zdarzało się, że uczeń nie spodziewał się na nasz widok tak, jakbyśmy się tego spodziewali. Czym jest tylko?
Odchody zwierząt traktujemy jak bardzo niewygodny temat tabu, jednak w kręgach miłośników psów, którzy interesują się zdrowiem swoich podopiecznych, można swobodnie o tym porozmawiać. Zapewne wiele osób, które wciąż pamiętają lata 90., zastanawiało się, dlaczego kolor psich kup się zmienił. Dlaczego kiedyś były białe, a dziś brązowe? Znamy odpowiedź.Nie podlega dyskusji, że opiekunowie psów są zobowiązani do tego, aby niezwłocznie usuwać nieczystości pozostawiane przez ich pupili. Chociaż obecnie żyjemy w dobie, w której coraz większą uwagę zwraca się na ekologię i dbanie o środowisko, a sprzątanie po podopiecznym jest wyznacznikiem kultury osobistej i odpowiedzialności, kilkanaście lat temu takie zachowanie było rzadkością. Wówczas w Polsce, ale i innych krajach białe odchody były powszechnym widokiem na chodnikach oraz trawnikach. Dlaczego dzisiaj próżno ich szukać?
Zapewne każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z dziwnego nawyku, jakim jest kopanie ziemi bądź trawy po załatwieniu potrzeby fizjologicznej przez ich podopiecznego. Czy faktycznie to zachowanie ma na celu ukrycie kupy bądź moczu? Nic bardziej mylnego. Wykonywanie ruchów pozorujących zakopywanie odchodów jest dla psa całkowicie naturalnym zachowaniem, choć z ludzkiego punktu widzenia wydaje się bezcelowe. Czy nasze czworonogi robią to wyłącznie dlatego, gdyż chcą po sobie posprzątać? Otóż okazuje się, że jest wręcz przeciwnie.
Najczęściej do zatruć zwierząt dochodzi w okresie wiosenno-letnim. Zaczynamy robić porządki, przygotowywać ogrody na lato, chronić je przed szkodnikami. Później jesienią gryzonie szukają schronienia zadamawiając się w naszych piwnicach. Porozstawiane trutki na myszy czy szczury mogą być śmiertelne dla kotów, czy psów. Należy uważać, aby zwierzęta nie zjadły ich przypadkiem! Co wtedy, gdy ciekawski pies skusi się na trutkę?
Marzysz o adopcji lub kupnie nowego psa, ale nie wiesz, czy podołasz jego wychowaniu od zera? Nigdy wcześniej nie miałeś zwierzęcia, więc tresura czworonoga jest Ci całkowicie obca? A może po prostu szukasz łatwego w ułożeniu pupila dla dziecka, osoby starszej lub niepełnosprawnej?Nie masz powodów do obaw. Wiemy, jakie psiaki sprawiają najmniej trudności w wyszkoleniu i będą nadawać się na perfekcyjnego towarzysza dla każdego.
Czy pies może jeść śnieg? Właściciele zwierząt często sądzą, że jedzenie śniegu jest sposobem pupila na zaspokojenie pragnienia w trakcie zimowego spaceru. Zazwyczaj jednak powody tego postępowania są zupełnie inne. Podobnie jak małe dziecko, które po raz pierwszy widzi śnieg, pies także jest podekscytowany tym zjawiskiem. Z emocjami radzi sobie gryząc go, lub ryjąc w nim pyskiem.
Widok psa śpiącego pod drzwiami może czasami budzić w nas niepokój. Dlaczego właściwie pies tak się zachowuje i czemu śpi na twardej podłodze? Ten nawyk może wynikać z różnych przyczyn i wcale nie trzeba oduczać psa takiego zachowania. Lepiej poszukać powodu tego zjawiska i spróbować znaleźć dla niego rozwiązanie. Podpowiadamy, dlaczego pies tak się zachowuje.
Owczarek niemiecki to jedna z najbardziej popularnych ras psów w Polsce i na świecie. Ta rasa skrzyżowana została z wilkiem, co dało niesamowity efekt w postaci pięknych szczeniąt. Krzyżówki są piękne – ale też niebezpieczne! Los psów i ludzi jest ze sobą skorelowany od tysięcy lat. Psy wywodzą się od wilków, które w przeciwieństwie do nich są dzikie i unikają ludzi jak ognia. Co więc stanie się, gdy owczarek niemiecki i wilk będą mieć dzieci? Efekt jest piękny, lecz zwierzęta te mogą być bardzo niebezpieczne!