Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragedia na Podlasiu. Pijany traktorzysta przejechał pieszego
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 22.04.2024 18:52

Tragedia na Podlasiu. Pijany traktorzysta przejechał pieszego

wypadek drogowy
fot. OSP KSRG Podłęż

Druzgocące zdarzenie miało miejsce w czwartek, 18 kwietnia, w okolicach miejscowości Garwolin w województwie podlaskim. Funkcjonariusze policji otrzymali zawiadomienie o najechaniu pieszego przez 54-letniego traktorzystę, który był w stanie nietrzeźwości. Obrażenia przejechanego były na tyle poważne, że mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 

Kierowca ciągnika wjechał w pieszego

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w czwartek, w miejscowości Kraśki Górne, w gminie Maciejowice na Podlasiu. Około godziny 13:10 do garwolińskiej policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem traktorzysty kierującym ciągnikiem z naczepą, który wjechał w osobę pieszą.

O godz. 13:10 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie przejechanym przez ciągnik rolniczy. Na miejsce natychmiast zostały skierowane odpowiednie służby. Niestety, pomimo wysiłku ratowników medycznych, życia 59-letniego poszkodowanego nie udało się uratować - informuje podkomisarz Małgorzata Pychner, asystent ds. prasowo-informacyjnych komendanta powiatowego policji w Garwolinie dla serwisu “eGarwolin.pl”.

Bohaterów "Rolnicy. Podlasie" spotkało nieszczęście. Ubezpieczenie tego nie pokryje

Kierowca ciągnika był pijany

Policja, która zjawiła się na miejscu, przebadała sprawcę wypadku alkomatem. Wynik testu był jednoznaczny. 54-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował maszyną rolniczą, będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności wyjaśniające. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 54-latek kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą załadowaną ziemią najechał na stojącego na poboczu 59-latka. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - dodaje podkomisarz Małgorzata Pychner.

Traktorzysta usłyszał zarzuty

Pijanym kierowcą ciągnika zajęła się garwolińska policja, która zatrzymała 54-latka i decyzją sądu osadziła w areszcie na 3 miesiące.

Winny usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Kierowcy ciągnika może grozić łączna kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Policja ostrzega - nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu może spowodować zmiany w zachowaniu i osłabienie koncentracji. To może kosztować czyjeś życie lub zdrowie. Zasada “piłeś, nie jedź” powinna być zawsze przestrzegana.