Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragedia przy wycince drzew. Mężczyzna zginął na miejscu
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 02.10.2023 15:54

Tragedia przy wycince drzew. Mężczyzna zginął na miejscu

wypadek przy ścince
Komenda Miejska PSP w Zamościu/facebook.com

W sobotę doszło do tragicznego wypadku przy wycince drzew, w wyniku którego zginął 55-letni mężczyzna. Okoliczności całego zdarzenia są wyjaśniane.

Praca wysokiego ryzyka

Jak doskonale wiadomo, prace przy wycince drzew niosą za sobą realne zagrożenie. Niestety prace tego typu przyniosły kolejną w tym roku ofiarę śmiertelną. Mężczyznę pracującego przy ścince drzew przygniótł spadający konar.

Tragiczny wypadek

W sobotę 30 września ok. godziny 12 służby ratunkowe zostały wezwane do miejscowości Gorajec-Zastawie w województwie lubelskim, w okolicy której doszło do wypadku przy wycince drzew. 

„Zginął mężczyzna w wieku około 55 lat, został przygnieciony przez spadający konar” – podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Na miejscu interweniowali również druhowie z OSP Radecznica, OSP Latyczyn i OSP Gorajec Stara Wieś oraz ratownicy medyczni z załogi karetki. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia wszelkie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Wstępne ustalenia

Jak podaje portal polsatnews.pl, asp. szt. Dorota Krukowska - Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu poinformowała, że całe zdarzenie zostało zakwalifikowane przez służby jako nieszczęśliwy wypadek, bez udziału osób trzecich.