Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Trzy interwencje: zmieniono termin składania wniosków o dopłaty
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 30.08.2023 19:30

Trzy interwencje: zmieniono termin składania wniosków o dopłaty

osoby przy komputerach
unsplash.com

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła istotne zmiany dotyczące składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach interwencji pszczelarskich. Nowe zarządzenie wprowadza zmiany w terminach składania wniosków oraz realizacji operacji, mając na celu ułatwienie rolnikom ubiegania się o wsparcie w sektorze pszczelarskim.

Przedłużone terminy dla trzech interwencji pszczelarskich

Zarządzenie nr 120/2023 Prezesa ARiMR, które weszło w życie 30.08.2023 r., wprowadza istotne zmiany w związku z terminami składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach trzech interwencji pszczelarskich:

1. Interwencja w sektorze pszczelarskim - inwestycje i modernizacja gospodarstw pasiecznych

2. Interwencja w sektorze pszczelarskim - walka z warrozą produktami leczniczymi

3. Interwencja w sektorze pszczelarskim - pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół

Nowe zarządzenie przesuwa termin składania wniosków o płatność na dzień 08.09.2023 r. To ważna informacja dla pszczelarzy, którzy będą mieli więcej czasu na przygotowanie i złożenie dokumentów, które będą kwalifikować ich do otrzymania wsparcia finansowego.

Zmiany terminów realizacji operacji i poniesienia kosztów

Oprócz wydłużenia terminu składania wniosków, nowe zarządzenie wpływa również na terminy realizacji operacji oraz ponoszenia kosztów związanych z projektami objętymi interwencjami pszczelarskimi. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w dokumencie na oficjalnym portalu ARiMR.

Wsparcie dla sektora pszczelarskiego

Zmiana terminów składania wniosków o dopłaty oraz realizacji operacji to krok, który ma na celu zapewnienie pszczelarzom pełniejszego dostępu do środków finansowych na inwestycje, walkę z chorobami pszczół oraz poprawę ogólnego stanu sektora pszczelarskiego. Przedłużone terminy dają szansę większej liczbie rolników na skorzystanie z tych interwencji i poprawę efektywności swoich działań w pszczelarstwie.



źródło: ARiMR