Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ulanica: traktorzysta zjechał z drogi wprost do rzeczki. Tragiczny finał
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

Ulanica: traktorzysta zjechał z drogi wprost do rzeczki. Tragiczny finał

ulanica ursus ciągnik
podkarpacka.policja.gov.pl

Jak podaje policja z Rzeszowa, przyczyny wypadku pozostają na obecną chwilę nieznane.

Tragedia w Ulanicy

Tragiczne zdarzenie z udziałem ciągnika zostało opisane na stronie internetowej podkarpackiej policji 1 kwietnia 2021 roku około godziny 11:40. Wypadek miał miejsce w Ulanicy położonej w gminie Dynów.

Jak podają służby, mieszkaniec jednego z okolicznych powiatów jechał swoim ciągnikiem drogą powiatową. W momencie, gdy kierowca Ursusa znajdował się tuż obok rzeczki Ostrówek, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał wprost do wody.

Przed upadkiem do rzeczki nie uchroniły go barierki ochronne - traktor przewrócił się i przygniótł 50-letniego kierowcę. Choć podkarpacka policja nie podaje dalszych szczegółów zdarzenia, to z komunikatu możemy dowiedzieć się, że w wyniku wypadku traktorzysta poniósł śmierć.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli wszelkie ślady, które mogą wyjaśnić przyczynę, dla której kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Sprawa jest w toku. 

Statystyki policyjne

Opisany przypadek jest jednym z wielu zdarzeń, w wyniku których uczestnicy ruchu drogowego tracą życie. Czy śmiertelność na polskich drogach w ostatnich latach wzrasta? Jak podają statystyki policyjne, od 2011 roku możemy obserwować znaczący spadek liczby wypadków drogowych, jak i osób zabitych i rannych.

Dane przedstawia poniższa tabela pochodząca z ogólnodostępnych statystyk polskiej policji: 

Warto podkreślić, że najwięcej wypadków w ruchu drogowym ma miejsce od sierpnia do października, co może mieć związek z intensywniejszą migracją na czas wakacji. Warto mieć zatem na względzie, że bezpieczeństwo na drogach w wielkiej mierze zależy od naszych własnych decyzji, a dopiero w dalszej kolejności - od czynników zewnętrznych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: statystyka.policja.pl, podkarpacka.policja.gov.pl

Tagi: Ursus Wieś