ulanica ursus ciągnik
podkarpacka.policja.gov.pl
Autor Magdalena Więckowska - 4 Kwietnia 2021

Ulanica: traktorzysta zjechał z drogi wprost do rzeczki. Tragiczny finał

W Ulanicy, wsi położonej na Podkarpaciu, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia: kierowca ciągnika marki Ursus w pewnym momencie zjechał z drogi wprost do sąsiadującej z nią rzeczki Ostrówek. Niestety, mężczyzna nie przeżył.

Jak podaje policja z Rzeszowa, przyczyny wypadku pozostają na obecną chwilę nieznane.

Tragedia w Ulanicy

Tragiczne zdarzenie z udziałem ciągnika zostało opisane na stronie internetowej podkarpackiej policji 1 kwietnia 2021 roku około godziny 11:40. Wypadek miał miejsce w Ulanicy położonej w gminie Dynów.

Jak podają służby, mieszkaniec jednego z okolicznych powiatów jechał swoim ciągnikiem drogą powiatową. W momencie, gdy kierowca Ursusa znajdował się tuż obok rzeczki Ostrówek, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał wprost do wody.

Przed upadkiem do rzeczki nie uchroniły go barierki ochronne - traktor przewrócił się i przygniótł 50-letniego kierowcę. Choć podkarpacka policja nie podaje dalszych szczegółów zdarzenia, to z komunikatu możemy dowiedzieć się, że w wyniku wypadku traktorzysta poniósł śmierć.

Niemcy: ponad 57 tys. świń spłonęło w ogromnym pożarze fermy przemysłowejNiemcy: ponad 57 tys. świń spłonęło w ogromnym pożarze fermy przemysłowejCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli wszelkie ślady, które mogą wyjaśnić przyczynę, dla której kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Sprawa jest w toku.

Statystyki policyjne

Opisany przypadek jest jednym z wielu zdarzeń, w wyniku których uczestnicy ruchu drogowego tracą życie. Czy śmiertelność na polskich drogach w ostatnich latach wzrasta? Jak podają statystyki policyjne, od 2011 roku możemy obserwować znaczący spadek liczby wypadków drogowych, jak i osób zabitych i rannych.

Dane przedstawia poniższa tabela pochodząca z ogólnodostępnych statystyk polskiej policji:

ursus

Warto podkreślić, że najwięcej wypadków w ruchu drogowym ma miejsce od sierpnia do października, co może mieć związek z intensywniejszą migracją na czas wakacji. Warto mieć zatem na względzie, że bezpieczeństwo na drogach w wielkiej mierze zależy od naszych własnych decyzji, a dopiero w dalszej kolejności - od czynników zewnętrznych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: statystyka.policja.pl, podkarpacka.policja.gov.pl

Następny artykuł