Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Maszyna wciągnęła rękę rolnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 31.03.2021 02:00

Maszyna wciągnęła rękę rolnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

wypadek rolnik
Facebook / Alarmowy Łowicz

Kończynę mężczyzny udało się uwolnić z potrzasku jeszcze przed przybyciem medyków. Jak podaje Alarmowy Łowicz na swoim facebookowym profilu, na miejsce został wysłany helikopter LPR.

Maszyna wciągnęła rękę rolnika

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Łaguszew w gminie Przyłęk na terenie województwa mazowieckiego. 29 marca 2021 roku po godzinie 18:00 służby otrzymały informację o rolniku, którego ręka została wciągnięta przez maszynę podczas pracy.

Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy i po wstępnym rozeznaniu sytuacji zdecydowali się na oswobodzenie poranionej ręki rolnika z maszyny. Jak się okazało, do niefortunnej sytuacji doszło podczas załadunku warzyw na naczepę ciężarówki.

Wedle informacji podanych na profilu Alarmowy Łowicz na portalu Facebook, 30-letni poszkodowany wymagał natychmiastowej interwencji lekarza. Na szczęście na miejsce dotarł śmigłowiec LPR, który przetransportował rolnika do szpitala.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

W akcji udział brali świadkowie zdarzenia oraz strażacy z JRG Łowicz i OSP Boczki Chełońskie. Obecnie okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze policji. 

Wypadki w rolnictwie

Rolnicy są narażeni na wiele wypadków podczas pracy w gospodarstwach - nierzadko ich efektem jest trwały uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. Dane dotyczące odsetka wypadkowości na polskiej wsi są analizowane co roku i - na szczęście - ich liczba jest coraz mniejsza. 

W 2020 roku rolnicy najczęściej ulegali kontuzjom w wyniku upadków (3718 przypadków, co stanowi 47,2% wszystkich odszkodowań), a także uderzeń, przygnieceń czy pogryzień przez zwierzęta (958 przypadków, dających 12,2% ogółu).

Wypadki spowodowane pracą z maszynami rolniczymi i urządzeniami to 12,2% całości, czyli 958 zdarzeń. Jak podaje KRUS, wskaźnik wypadkowości w rolnictwie indywidualnym w 2020 roku wyniósł 6,6 wypadków na 1000 ubezpieczonych osób.

W 2020 roku wskaźnik ten był najwyższy w województwie lubuskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i lubelskim, a najniższy w województwie opolskim, śląskim, zachodniopomorskim i małopolskim

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Alarmowy Łowicz

Tagi: Wieś Wypadek