wypadek rolnik
Facebook / Alarmowy Łowicz
Autor Magdalena Więckowska - 31 Marca 2021

Maszyna wciągnęła rękę rolnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

Do niebezpiecznego zdarzenia podczas prac polowych doszło 29 marca 2021 roku w Łaguszewie. Podczas załadunku warzyw na naczepę, maszyna wciągnęła rękę rolnika.

Kończynę mężczyzny udało się uwolnić z potrzasku jeszcze przed przybyciem medyków. Jak podaje Alarmowy Łowicz na swoim facebookowym profilu, na miejsce został wysłany helikopter LPR.

Maszyna wciągnęła rękę rolnika

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Łaguszew w gminie Przyłęk na terenie województwa mazowieckiego. 29 marca 2021 roku po godzinie 18:00 służby otrzymały informację o rolniku, którego ręka została wciągnięta przez maszynę podczas pracy.

Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy i po wstępnym rozeznaniu sytuacji zdecydowali się na oswobodzenie poranionej ręki rolnika z maszyny. Jak się okazało, do niefortunnej sytuacji doszło podczas załadunku warzyw na naczepę ciężarówki.

Wedle informacji podanych na profilu Alarmowy Łowicz na portalu Facebook, 30-letni poszkodowany wymagał natychmiastowej interwencji lekarza. Na szczęście na miejsce dotarł śmigłowiec LPR, który przetransportował rolnika do szpitala.

Spektakularne odkrycie na polu. Rolnik odnalazł cmentarzysko sprzed 4000 latSpektakularne odkrycie na polu. Rolnik odnalazł cmentarzysko sprzed 4000 latCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

W akcji udział brali świadkowie zdarzenia oraz strażacy z JRG Łowicz i OSP Boczki Chełońskie. Obecnie okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze policji.

Wypadki w rolnictwie

Rolnicy są narażeni na wiele wypadków podczas pracy w gospodarstwach - nierzadko ich efektem jest trwały uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. Dane dotyczące odsetka wypadkowości na polskiej wsi są analizowane co roku i - na szczęście - ich liczba jest coraz mniejsza.

W 2020 roku rolnicy najczęściej ulegali kontuzjom w wyniku upadków (3718 przypadków, co stanowi 47,2% wszystkich odszkodowań), a także uderzeń, przygnieceń czy pogryzień przez zwierzęta (958 przypadków, dających 12,2% ogółu).

Wypadki spowodowane pracą z maszynami rolniczymi i urządzeniami to 12,2% całości, czyli 958 zdarzeń. Jak podaje KRUS, wskaźnik wypadkowości w rolnictwie indywidualnym w 2020 roku wyniósł 6,6 wypadków na 1000 ubezpieczonych osób.

W 2020 roku wskaźnik ten był najwyższy w województwie lubuskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i lubelskim, a najniższy w województwie opolskim, śląskim, zachodniopomorskim i małopolskim

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Alarmowy Łowicz

Następny artykuł