RolnikInfo.pl
wypadek rolnik

Facebook / Alarmowy Łowicz

Maszyna wciągnęła rękę rolnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do niebezpiecznego zdarzenia podczas prac polowych doszło 29 marca 2021 roku w Łaguszewie. Podczas załadunku warzyw na naczepę, maszyna wciągnęła rękę rolnika.

Kończynę mężczyzny udało się uwolnić z potrzasku jeszcze przed przybyciem medyków. Jak podaje Alarmowy Łowicz na swoim facebookowym profilu, na miejsce został wysłany helikopter LPR.

Maszyna wciągnęła rękę rolnika

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Łaguszew w gminie Przyłęk na terenie województwa mazowieckiego. 29 marca 2021 roku po godzinie 18:00 służby otrzymały informację o rolniku, którego ręka została wciągnięta przez maszynę podczas pracy.

Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy i po wstępnym rozeznaniu sytuacji zdecydowali się na oswobodzenie poranionej ręki rolnika z maszyny. Jak się okazało, do niefortunnej sytuacji doszło podczas załadunku warzyw na naczepę ciężarówki.

Wedle informacji podanych na profilu Alarmowy Łowicz na portalu Facebook, 30-letni poszkodowany wymagał natychmiastowej interwencji lekarza. Na szczęście na miejsce dotarł śmigłowiec LPR, który przetransportował rolnika do szpitala.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

W akcji udział brali świadkowie zdarzenia oraz strażacy z JRG Łowicz i OSP Boczki Chełońskie. Obecnie okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze policji. 

Wypadki w rolnictwie

Rolnicy są narażeni na wiele wypadków podczas pracy w gospodarstwach - nierzadko ich efektem jest trwały uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. Dane dotyczące odsetka wypadkowości na polskiej wsi są analizowane co roku i - na szczęście - ich liczba jest coraz mniejsza. 

W 2020 roku rolnicy najczęściej ulegali kontuzjom w wyniku upadków (3718 przypadków, co stanowi 47,2% wszystkich odszkodowań), a także uderzeń, przygnieceń czy pogryzień przez zwierzęta (958 przypadków, dających 12,2% ogółu).

Wypadki spowodowane pracą z maszynami rolniczymi i urządzeniami to 12,2% całości, czyli 958 zdarzeń. Jak podaje KRUS, wskaźnik wypadkowości w rolnictwie indywidualnym w 2020 roku wyniósł 6,6 wypadków na 1000 ubezpieczonych osób.

W 2020 roku wskaźnik ten był najwyższy w województwie lubuskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i lubelskim, a najniższy w województwie opolskim, śląskim, zachodniopomorskim i małopolskim

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Alarmowy Łowicz

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >
siewnik

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych: rolnik włożył rękę do pracującego siewnika

Czytaj więcej >
śmigłowiec lrp

Maszyny

Czterolatka za kierownicą maszyny rolniczej. Przejechała dwuletnią siostrę

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Rolnik wyszedł z ciągnika. Został przejechany przez własny pojazd

Czytaj więcej >