RolnikInfo.pl
ursus

allegro.pl

29-letni Ursus na licytacji dla WOŚP. Zawrotna kwota na szczytny cel

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał również akcenty rolnicze. Dowodem na to jest trwająca nadal aukcja na portalu allegro.pl, gdzie przedmiotem licytacji jest 29-letni traktor marki Ursus C-330.

Kultowy Ursus znalazł się na liście przedmiotów licytowanych na rzecz WOŚP dzięki firmie Dawtona Sp. z o.o.

Licytacja Ursusa dla WOŚP

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ludzie z całej Polski zbierali fundusze dla potrzebujących pod hasłem Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W trakcie wydarzenia, poza wpłacaniem datków, można zawsze licytować niezwykłe przedmioty. Wśród nich znalazł się także kultowy Ursus C-330.

Na aukcji zamieszczonej na portalu allegro.pl możemy przeczytać: 

Z okazji 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezentujemy Państwu legendarny ciągnik URSUS C-330M, potocznie nazywany także „trzydziestką”. Model i wiek nie zostały wybrane przypadkowo, ponieważ Dawtona obchodzi w tym roku swoje 30-lecie, a prezentowana „trzydziestka” ma… 29 lat!

O samym pojeździe napisano: 

Data pierwszej rejestracji ciągnika to 23.10.1992 rok. Ciągnik jest sprawny i odnowiony, łącznie z nowymi oponami. Z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy traktor ma specjalnie zaprojektowany design. Widać na nim serduszka WOŚP, jak i motywy przewodnie tegorocznej edycji. Pojazd jest przechowywany w zamkniętym pomieszczeniu. Zwycięzca licytacji będzie mógł go odebrać w Lesznie, gdzie mieści się jeden z zakładów firmy Dawtona.

Dane techniczne Ursusa

Nie trzeba dodawać, że odrestaurowany i przyozdobiony traktor wygląda niezwykle wyjątkowo. Pojazd cieszy się sporym zainteresowaniem, a 2 lutego w godzinach popołudniowych jego licytowana wartość sięgnęła 40 400 złotych.

W tekście ogłoszenia podano również podstawowe parametry techniczne licytowanego ciągnika. Jego silnik to Ursus S-312 C o mocy 22,4 kW (30,5 KM). Pojazd posiada napęd jednoosiowy. Całkowita długość ciągnika to 3080 mm, a szerokość - 1590 mm

Rozstaw osi wynosi 1960 mm. Masa własna Ursusa sięga 1675 kg, a zbiornik paliwa mieści 35 litrów. Standardowo ciągnik jest przeznaczony do użytku przez jedną osobę.

Nietypowa aukcja może stać się prawdziwą gratką dla fanów starszych ciągników, którzy swoim działaniem zechcą wesprzeć zakup specjalistycznego sprzętu dla polskich szpitali. Licytację Ursusa można znaleźć pod >TYM< linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: allegro.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

imgw przymrozki

Wiadomości

Kiedy nadejdą pierwsze przymrozki? IMGW podało najświeższe informacje

Czytaj więcej >
dożynki prezydenckie

Wiadomości

Dożynki Prezydenckie 2021. Do Warszawy zjechali rolnicy z całej Polski

Czytaj więcej >
pożar odpady

Wiadomości

Pożar nielegalnego składowiska odpadów na wsi. Śmieci pochodziły z Anglii i Niemiec

Czytaj więcej >
grzegorz puda

Wiadomości

Grzegorz Puda skrytykował poprzedni rząd. Stanowcze słowa z mównicy sejmowej

Czytaj więcej >
trąba powietrzna pogoda

Wiadomości

Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Czytaj więcej >
kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >