Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Wielki labirynt kukurydziany. Tegoroczny wzór także z przekazem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Wielki labirynt kukurydziany. Tegoroczny wzór także z przekazem

PULS Werbeagentur/Facebook
PULS Werbeagentur/Facebook

Na polach należących do Benedikta Lünemanna od lat powstają niepowtarzalne labirynty. Chociaż początkowo na polach pojawiały się przypadkowe wzory, od kilku lat ich treść niesie za sobą przekaz. Tym razem postawiono na promocję szczepień.

Benedikt Lünemann z Cappenberg (miasto w zachodniej części Niemiec) już od 2009 roku tworzy niepowtarzalne labirynty kukurydzane. Na jego polach można było zobaczyć między innymi wzór przedstawiający Gretę Thunberg z napisem "„Fridays for Future".

Labirynt z przekazem

Tegoroczny wzór zachęcać ma do szczepień przeciwko koronawirusowi. Na polu zobaczyć można szczepiącą się osobę w maseczce, Laskę Eskulapa (symbol medycyny) i probówki, symbolizujące pracę wykonywaną w czasie pandemii w laboratoriach na całym świecie.

Jak przyznał Benedikt Lünemann w rozmowie z portalem zeit.de, tegoroczny przekaz jest dla niego niezwykle ważny.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal agrarheute.com, już od połowy lipca labirynt kukurydziany dostępny będzie dla odwiedzających.

>

Tegoroczny labirynt.

>

Labirynt z 20217 roku.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: agrarheute.com, zeit.de