RolnikInfo.pl
prezes pis

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; unsplash.com / fot. Scott Goodwill

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie, podczas którego prezes PiS Jarosław Kaczyński wskazał, jakie zmiany czekają polską wieś w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Jak wskazał polityk, w ramach Polskiego Ładu obszary wiejskie otrzymają ogromne dofinansowanie na budowę dróg, kanalizacji, wodociągów, a także tworzenie nowych żłobków, przedszkoli i remonty szkół.

Prezes PiS dodał, że tworzone będą również nowe miejsca pracy. Wszystko to ma odbyć się głównie dzięki 770 miliardom złotym pochodzącym z Unii Europejskiej.

Prezes PiS w Wysokiem Mazowieckiem

W Wysokiem Mazowieckiem położonym na terenie województwa podlaskiego odbyło się kolejne spotkanie, mające na celu zaznajomienie Polaków z założeniami wynikającymi z Polskiego Ładu.

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w Wysokiem Mazowieckiem był obecny m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który w swoim przemówieniu poświęcił sporo miejsca sprawom wsi i producentom żywności.

Wiemy, że wszelkie zmiany w ramach Polskiego Ładu (niedawno nazywanego jeszcze Nowym Ładem) mają być możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 770 miliardów złotych. Część z tych funduszy przeznaczona będzie na potrzeby obszarów wiejskich.

dom na wsi

W domu na wsi znaleziono groźne zwierzę. Internauta zwrócił uwagę na jeden fakt

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że polska wieś ulegnie głębokiej zmianie na przestrzeni następnych dziesięciu lat - ma być to również pokłosiem starań o to, by zwiększyć dochód w sile nabywczej w przeliczeniu na osobę w naszym kraju.

Szereg obietnic dla wsi

Wedle zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, samorządy gmin wiejskich będą mogły liczyć na specjalne fundusze, dzięki którym rozwinie się lokalną infrastrukturę. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę dróg, wodociągów i kanalizacji.

Dodatkowo na terenach wiejskich powstanie więcej przedszkoli, żłobków i domów seniora; wiele placówek ma być również wyremontowanych.

Co istotne dla wszystkich rolników w Polsce, część z puli 770 miliardów złotych zostanie przeznaczona na skracanie łańcucha dostaw, dzięki czemu producenci rolni będą mogli zarobić więcej niż dotychczas.

Jarosław Kaczyński zapowiedział paszportyzację polskiej żywności, kontrolę pól, a także możliwość tworzenia firm przetwórstwa rolno-spożywczego, które będą mogły sprzedawać produkty bez podatku, albo na bardzo korzystnych warunkach.

Choć zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości mogą brzmieć dla wielu osób intrygująco, to wielu rolników spogląda na nie ze sporym sceptycyzmem i nieufnością. To, czy aktualnie wybrzmiewające obietnice staną się rzeczywistością, okaże się już wkrótce.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: tvn24.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >