Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

prezes pis
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; unsplash.com / fot. Scott Goodwill

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie, podczas którego prezes PiS Jarosław Kaczyński wskazał, jakie zmiany czekają polską wieś w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Jak wskazał polityk, w ramach Polskiego Ładu obszary wiejskie otrzymają ogromne dofinansowanie na budowę dróg, kanalizacji, wodociągów, a także tworzenie nowych żłobków, przedszkoli i remonty szkół.

Prezes PiS dodał, że tworzone będą również nowe miejsca pracy. Wszystko to ma odbyć się głównie dzięki 770 miliardom złotym pochodzącym z Unii Europejskiej.

Prezes PiS w Wysokiem Mazowieckiem

W Wysokiem Mazowieckiem położonym na terenie województwa podlaskiego odbyło się kolejne spotkanie, mające na celu zaznajomienie Polaków z założeniami wynikającymi z Polskiego Ładu.

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w Wysokiem Mazowieckiem był obecny m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który w swoim przemówieniu poświęcił sporo miejsca sprawom wsi i producentom żywności.

Wiemy, że wszelkie zmiany w ramach Polskiego Ładu (niedawno nazywanego jeszcze Nowym Ładem) mają być możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 770 miliardów złotych. Część z tych funduszy przeznaczona będzie na potrzeby obszarów wiejskich.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że polska wieś ulegnie głębokiej zmianie na przestrzeni następnych dziesięciu lat - ma być to również pokłosiem starań o to, by zwiększyć dochód w sile nabywczej w przeliczeniu na osobę w naszym kraju.

Szereg obietnic dla wsi

Wedle zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, samorządy gmin wiejskich będą mogły liczyć na specjalne fundusze, dzięki którym rozwinie się lokalną infrastrukturę. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę dróg, wodociągów i kanalizacji.

Dodatkowo na terenach wiejskich powstanie więcej przedszkoli, żłobków i domów seniora; wiele placówek ma być również wyremontowanych.

Co istotne dla wszystkich rolników w Polsce, część z puli 770 miliardów złotych zostanie przeznaczona na skracanie łańcucha dostaw, dzięki czemu producenci rolni będą mogli zarobić więcej niż dotychczas.

Jarosław Kaczyński zapowiedział paszportyzację polskiej żywności, kontrolę pól, a także możliwość tworzenia firm przetwórstwa rolno-spożywczego, które będą mogły sprzedawać produkty bez podatku, albo na bardzo korzystnych warunkach.

Choć zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości mogą brzmieć dla wielu osób intrygująco, to wielu rolników spogląda na nie ze sporym sceptycyzmem i nieufnością. To, czy aktualnie wybrzmiewające obietnice staną się rzeczywistością, okaże się już wkrótce.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: tvn24.pl