RolnikInfo.pl
policja

ARTUR BARBAROWSKI/East News (zdj. ilustracyjne)

Z lasu ukradli piły warte 7 tys. złotych. Czeka ich sroga kara

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak przekazuje dolnośląska policja, 9 maja 2021 roku zatrzymano dwie osoby podejrzane o kradzież trzech pił spalinowych, których łączna wartość sięgała siedmiu tysięcy złotych. Mężczyźni mieli zabrać urządzenia z pojazdu w lesie. Jedną z pił policjanci znaleźli między skałami, jednakże lokalizacja pozostałych dwóch nadal nie jest znana.

27- i 28-latek będą mieli teraz do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Za kradzież mienia o wartości siedmiu tysięcy złotych grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Ukradli piły spalinowe i ukryli je między skałami

Do opisywanej sytuacji doszło na początku maja bieżącego roku. Mieszkańcy powiatu karkonoskiego w wieku 27 i 28 lat postanowili wzbogacić się w najmniej uczciwy sposób - poprzez kradzież. Piły spalinowe, które obrali za cel swojej akcji, należały do Zakładu Usług Leśnych.

Trzy piły spalinowe o łącznej wartości siedmiu tysięcy złotych znajdowały się w ciężarówce zaparkowanej na terenie lasu w powiecie karkonoskim. Pracownicy Zakładu Usług Leśnych przeprowadzali tam ścinkę drzew, podczas której niezbędny był im specjalistyczny sprzęt. 

W momencie, gdy trzy piły spalinowe znajdowały się w samochodzie, a pracownicy zajęci byli innymi zadaniami, dwóch mężczyzn zakradło się do pojazdu i zabrało urządzenia.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Jak można zaobserwować na fotografiach wykonanych przez funkcjonariuszy zielonogórskiej policji, jedna z pił spalinowych została ukryta m.in. między skałami w lesie.

Warto dodać, że policjanci nie odzyskali jeszcze wszystkich utraconych pił - w komunikacie na oficjalnej stronie dolnośląskiej policji mowa jest o znalezieniu części skradzionego mienia.

Sroga kara za kradzież pił? 

Choć szczegóły akcji policji nie zostały podane do wiadomości publicznej, to wiemy, że kilka dni po kradzieży funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwo. Okazali się nimi być dwaj mężczyźni w wieku 27 i 28 lat.

Obecnie podejrzanym grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - oskarżenie pod ich adresem będzie dotyczyło kradzieży mienia ruchomego o wartości siedmiu tysięcy złotych.

Wedle obowiązujących zapisów kodeksu karnego (Dz.U.2020.1444 t.j.) w sytuacji, gdy kradzież mienia ruchomego jest tzw. mniejszej wagi, osoba winna może być zobowiązana do zapłacenia kary grzywny.

W takiej sytuacji istnieje również możliwość ograniczenia wolności skazanego lub pozbawienia wolności do roku. Czy w przypadku kradzieży pił mechanicznych o wartości siedmiu tysięcy złotych sprawcy otrzymają wysoki czy nieco niższy wymiar kary? Na obecną chwilę brak odpowiedzi na to pytanie - sprawa jest bowiem nadal rozwojowa. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: dolnośląska policja, KMP w Jeleniej Górze

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >