Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Złapani na gorącym uczynku. Wywozili ciągnik rolniczy na lawecie
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 18.06.2022 02:02

Złapani na gorącym uczynku. Wywozili ciągnik rolniczy na lawecie

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu
Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu

Z posesji na terenie gminy Lubań (woj. dolnośląskie) skradziono ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze policji po otrzymanym zgłoszeniu na gorącym uczynku złapali sprawców.

Zgłoszenie o kradzieży ciągnika z posesji na terenie gminy Lubań wpłynęło do dyżurnego lubańskiej jednostki Policji w miniony wtorek, 22 czerwca bieżącego roku. Jak się okazało, na miejscu zdarzenia, ciągnik rolniczy został umieszczony na lawecie i był przewożony w inne miejsce.

Mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku

Funkcjonariusze policji już po kilku minutach od otrzymania zgłoszenia, złapali złodziei na gorącym uczynku. Jak się okazało, za kradzieżą stało dwóch mężczyzn w wieku 35 i 42 lat, mieszkańców powiatu lubańskiego. Policjanci odzyskali skradziony ciągnik i zatrzymali dwóch mężczyzn.

- Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a odzyskany pojazd został zabezpieczony - przekazał asp.szt. Grzegorz Szewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Do pięciu lat pozbawienia wolności

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży.

- Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, za co grozić może im kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodał asp.szt. Grzegorz Szewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja