Zwierzęta - niemcy
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim
Autor Aneta Wasilewska - 4 Marca 2021

Jechali do Niemiec załadować zwierzęta. Pojazd został wycofany z ruchu, przewoźnikowi grozi kara

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wczoraj na krajowej „dwójce” koło Świecka zatrzymali pojazd z naczepą przystosowaną do przewozu zwierząt. Jak się okazało, przyczepa miała pękniętą ramę. Ciągnik został wycofany z ruchu, a przewoźnikowi grozi kara.

Wczoraj w środę 3 marca, lubuscy inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą przystosowaną do przewozu zwierząt.

Kierowcy jechali do Niemiec po zwierzęta

- Dwóch kierowców jechało bez ładunku z Polski do Niemiec w celu załadunku zwierząt - przekazali inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak się okazało podczas kontroli technicznej, naczepa w wielu miejscach była popękana. Co więcej, zgodnie z informacjami przekazanymi przez inspektorów z Gorzowa Wielkopolskiego, po niektórych pęknięciach było widać, że naprawiano je już wcześniej.

Ciągnik z układem kierowniczym wiązanym na sznurku. 35-latek odpowie przed sądemCiągnik z układem kierowniczym wiązanym na sznurku. 35-latek odpowie przed sądemCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

- Dodatkowo w naczepie niesprawne były światła obrysowe oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej - zaznaczyli inspektorzy.

Ze względu na to, inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zadecydował o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, a także wydał zakaz dalszego używania pojazdu.

Konsekwencje dla przewoźnika

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zostaną wyciągnięte konsekwencje względem przewoźnika.

- Teraz konsekwencje wykonywania przewozu drogowego niesprawnym pojazdem poniesie przewoźnik drogowy, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 tysięcy złotych - poinformowano.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

Następny artykuł