Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > 40-latek wypadł z ciągnika wprost pod koła. W ciężkim stanie trafił do szpitala
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 12.06.2024 16:01

40-latek wypadł z ciągnika wprost pod koła. W ciężkim stanie trafił do szpitala

radiowóz policyjny
fot. Policja Pomorska

W poniedziałek 10 czerwca wydarzył się dramatyczny wypadek, do którego doszło w miejscowości Kępki (woj. pomorskie). Przejeżdżający drogą świadek zauważył leżącego obok ciągnika rolniczego mężczyznę i zaalarmował policję. Okazało się, że 40-latek wypadł z ciągnika, a ten po nim przejechał. Poszkodowanemu udzielono pomocy, a następnie przetransportowano do szpitala. Jego stan uznano jako zagrażający życiu.
 

Świadek wezwał pomoc do rannego mężczyzny

Koszmarne chwile przeżył w poniedziałek 40-letni mężczyzna, który późnym popołudniem podróżował ciągnikiem. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kępki w powiecie nowodworskim w województwie pomorskim. Około 18:30 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie, który leży obok ciągnika. Telefon wykonał świadek, który akurat przejeżdżał obok ciągnika.

Natychmiastowo wysłano patrol policyjny, który udał się na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że z mężczyzną nie jest dobrze. Udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej i zawiadomili karetkę pogotowia.
 

Zdewastował autem pole z ziemniakami i uderzył w dom. Brawurowa jazda 20-latka w Majdanku

Mężczyzna wypadł z ciągnika i został przejechany

Świadek już podczas rozmowy z dyżurnym podał informacje, które ułatwiły mundurowym ustalenie przyczyn nieszczęśliwego wypadku. Według policji, 40-letni mężczyzna jechał ciągnikiem i z niewiadomej przyczyny wypadł z niego wprost pod ciężkie koła. Traktor przejechał po kierowcy maszyny rolniczej.

Wezwani do wypadku ratownicy medyczni, niezwłocznie podjęli decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do najbliższego szpitala. Stan rannego określono jako zagrażający życiu.

Kierowca nie miał uprawnień do jazdy ciągnikiem

40-latkowi pobrano krew do badań laboratoryjnych, w celu wykluczenia ewentualnego spożycia alkoholu lub nadużycia substancji odurzających. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy ranny prowadził ciągnik po spożyciu. Nie ma również informacji odnośnie stanu zdrowia poszkodowanego.

Wiadomo natomiast, że kierowca ciągnika rolniczego nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Funkcjonariusze policji wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego nietypowego wypadku. Policja prosi świadków, którzy mogli widzieć cokolwiek w związku ze zdarzeniem, by zgłaszali się do nowodworskiego komisariatu.