Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Tragiczny finał prac w polu. Nie żyje rolnik przygnieciony ciągnikiem
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 10.06.2024 13:04

Tragiczny finał prac w polu. Nie żyje rolnik przygnieciony ciągnikiem

wypadek rolniczy
fot. KPP Opole Lubelskie

W miniony piątek doszło do dramatycznego zdarzenia w miejscowości Janiszów w powiecie Opolskim. Podczas prac polowych 65-letni mężczyzna, poruszający się ciągnikiem z podpiętym do niego opryskiwaczem, w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się pod maszyna rolniczą. Rolnik nie przeżył wypadku. Sprawę bada prokuratura.

Janiszów. Wypadek na polu

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 7 czerwca w miejscowości Janiszów w województwie lubelskim, powiat opolski. 65- letni rolnik wyruszył na pole ciągnikiem z podczepionym do niego opryskiwaczem. Prace polowe wykonywał bez pomocy osób trzecich.

Przed godziną 19:00 do dyżurnego opolskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o wypadku na polu. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Po dotarciu ujrzeli wywrócony ciągnik, a pod nim rolnika.
 

Ten syrop z czarnego bzu wygra z każdym przeziębieniem. Musisz mieć go w domu

Janiszów. Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Na miejsce zdarzenia zadysponowano również straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego. Służby po przybyciu na pole podjęły się wydostania 65- latka spod maszyny rolniczej. Niestety, mimo podjętej akcji ratowniczej, rolnika nieudało się uratować. Funkcje życiowe ustały wskutek obrażeń po przygnieceniu ciężkim ciągnikiem. 

Opolscy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny tragedii. Funkcjonariusze jednocześnie apelują do rolników, aby wykonywali wszelkie prace polowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zachowania szczególnej ostrożności.
 

Podobne wypadki zdarzają się coraz częściej

Niestety, wiosna to wzmożony okres prac rolników w polu i czas, kiedy wypadków rolniczych jest bardzo dużo. Stąd też apel policji, aby każdy, kto wsiada za kierownicę maszyn rolniczych, miał asekuranta.

W sytuacji gdy doszło do wypadku, ważne jest jak najszybsze udzielenie pomocy takiej osobie i powiadomienie służb ratunkowych dzwoniąc na numer 112. - informuje aspirant Katarzyna Bigos z Opolskiej Policji

To ważne zwłaszcza w momencie, kiedy dochodzi do wypadku w trakcie wykonywania pracy na roli, aby jak najszybciej móc udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy. Druga osoba bywa wtedy niezawodna.