RolnikInfo.pl
Ciągnik - alkohol

Świętokrzyska Policja

Ciągnikiem staranował ogrodzenie i uderzył w auto. 44-latek nie był w stanie sam wyjść z pojazdu

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

44-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd. Mężczyzna miał blisko 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 23 kwietnia bieżącego roku. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie o godzinie 19:15. Jak się okazało, zgłoszenie dotyczyło "rajdu pijanego kierowcy". 

Ciągnikiem staranował ogrodzenie i uderzył w auto 

Na miejsce zdarzenia wysłani zostali funkcjonariusze z ze staszowskiej drogówki, którzy ustalili, że w miejscowości Potok w gminie Szydłów, województwo świętokrzyskie, mężczyzna, jadąc ciągnikiem rolniczym po drodze asfaltowej, wjechał w ogrodzenie na jednej z posesji, taranując je. To nie był koniec jazdy 44-latka.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-8]

Mężczyzna zatrzymał się dopiero po uderzeniu w stojący na posesji pojazd marki volkswagen. Podczas uderzenia w auto, ciągnik zepchnął pojazd marki volkswagen na budynek gospodarczy, doprowadzając do uszkodzenia. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 3,8 promila alkoholu.

- Mężczyzna zsunął się z ciągnika na ziemię, nie był w stanie utrzymać równowagi - przekazali funkcjonariusze ze Świętokrzyskiej Policji. 

Sprawa 44-latka trafi do sądu, a jak powiadomili policjanci ze Świętokrzyskiej Policji, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Po alkoholu za kółkiem 

Dokładnie tego samego dnia 23 kwietnia, doszło do zderzenia ciągnika z samochodem marki Opel w powiecie białostockim. Jak się okazało, zarówno kobieta, która prowadziła samochód osobowy, jak i kierowca ciągnika byli pod wpływem alkoholu, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, zgodnie z art. 178a grozi kara grzywny, ograniczenia, bądź pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast na karę do 5 lat pozbawienia wolności naraża się kierowca, który został już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego i kolejny raz dopuści się tego czynu. 

Fot. Policja Świętokrzyska

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Michelin ULTRAFLEX

Maszyny

Pewny sposób na oszczędności w rolnictwie

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >