Ciągnik - alkohol
Świętokrzyska Policja
Autor Aneta Wasilewska - 26 Kwietnia 2021

Ciągnikiem staranował ogrodzenie i uderzył w auto. 44-latek nie był w stanie sam wyjść z pojazdu

44-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd. Mężczyzna miał blisko 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 23 kwietnia bieżącego roku. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie o godzinie 19:15. Jak się okazało, zgłoszenie dotyczyło "rajdu pijanego kierowcy".

Ciągnikiem staranował ogrodzenie i uderzył w auto

Na miejsce zdarzenia wysłani zostali funkcjonariusze z ze staszowskiej drogówki, którzy ustalili, że w miejscowości Potok w gminie Szydłów, województwo świętokrzyskie, mężczyzna, jadąc ciągnikiem rolniczym po drodze asfaltowej, wjechał w ogrodzenie na jednej z posesji, taranując je. To nie był koniec jazdy 44-latka.

Obrazy RolnikINFO"Rolnicy. Podlasie": Zima w Plutyczach i wielkie oczekiwania EmiliiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Mężczyzna zatrzymał się dopiero po uderzeniu w stojący na posesji pojazd marki volkswagen. Podczas uderzenia w auto, ciągnik zepchnął pojazd marki volkswagen na budynek gospodarczy, doprowadzając do uszkodzenia. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 3,8 promila alkoholu.

- Mężczyzna zsunął się z ciągnika na ziemię, nie był w stanie utrzymać równowagi- przekazali funkcjonariusze ze Świętokrzyskiej Policji.

Sprawa 44-latka trafi do sądu, a jak powiadomili policjanci ze Świętokrzyskiej Policji, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Po alkoholu za kółkiem

Dokładnie tego samego dnia 23 kwietnia, doszło do zderzenia ciągnika z samochodem marki Opel w powiecie białostockim. Jak się okazało, zarówno kobieta, która prowadziła samochód osobowy, jak i kierowca ciągnika byli pod wpływem alkoholu, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, zgodnie z art. 178a grozi kara grzywny, ograniczenia, bądź pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast na karę do 5 lat pozbawienia wolności naraża się kierowca, który został już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego i kolejny raz dopuści się tego czynu.

ciągnik

ciągnik

Fot. Policja Świętokrzyska

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł