Agrounia - burmistrz
Agrounia/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 7 Marca 2021

Burmistrz nazwał Agrounię "wieśniakami". Szybko odpowiedział na wezwanie do przeprosin

Nie milkną echa piątkowych wydarzeń we Wrześni. Rolnicy z Agrounii, którzy przerwali spotkanie premiera, Mateusza Morawickiego, nie z każdych ust mogą liczyć na ciepłe słowo. "Wyjątkowa" wypowiedź pojawiła się pod jednym z nagrań w mediach społecznościowych. Ich autorem okazał się być burmistrz jednego z miast w województwie pomorskim. Słowa, które zamieścił w sieci nie pozostały bez komentarza Agrounii, która natychmiast wezwała do przeprosin. Poniżej zamieszczamy odpowiedź burmistrza, którą Agrounia podzieliła się z redakcją Rolnik Info.

Od kiedy rolnicy z Agrounii pojawili się we Wrześni, by porozmawiać z premierem Mateuszem Morawickim, w sieci pojawia się pełno komentarzy, a nawet memów. Agrounia w mediach społecznościowych chętnie komentuje, piątkowe wydarzenia. Pod jednym z nagrań zamieszczonych w przez Agrounię pojawił się komentarz burmistrza Miasta i Gminy Prabut, Marka Szulca.

- Głosowaliście na nich i nadal ich popieracie. Niech wam jeszcze bardziej dadzą w dupę. Dobrze wam tak wiejskie przygłupy - napisał burmistrz.

Agrounia: Burmistrz obraża rolników

Agrounia natychmiast zareagowała na wpis, publikując w mediach społecznościowych post, w którym wezwano do złożenia przeprosin dla rolników i mieszkańców wsi.

- Zapamiętajcie tego człowieka. Zapamiętajcie, jak władze, nawet te lokalne gardzą ludźmi i swoimi wyborcami. Osoba publiczna. Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty obraża rolników. „Wieśniaki.”(...) Tak haniebnych słów w stronę AGROunii, rolników, mieszkańców wsi dawno nie usłyszeliśmy. Mógł je napisać tylko człowiek, który nie rozumie polskiej prowincji i jej problemów. (...) Wzywamy pana Marka Szulca do przeprosin. Jeśli ma pan cień honoru przeprosi pan. Informacja poszła w świat, miała ogromny zasięg. On dopiero teraz się zastanawia - rolników i mieszkańców wsi - brzmi wpis Agrounii.

Wysokość emerytury Gienka Onopiuka z Wysokość emerytury Gienka Onopiuka z "Rolnicy. Podlasie". Trudno uwierzyćCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Odpowiedź burmistrza i komentarz Michała Kołodziejczaka

Już po kilku godzinach pojawiła się odpowiedź pana Szulca, która została przekazana redakcji Rolnik Info przez Agrounię.

- W mojej zbyt emocjonalnej wypowiedzi użyłem niewłaściwych, obraźliwych zwrotów, za co przepraszam. To było niegrzeczne. Natomiast nie zmieniam zdania na temat ogromnego i nieustannego poparcia polskiej wsi dla rządów PiS. I Agrounia nic w tej kwestii nie zmieni, choć życzyłbym tego sobie i krajowi - pojawiło się w odpowiedzi.

Co więcej, Agrounia zaczęła rozmawiać z burmistrzem. W odpowiedzi, jaka pojawiła się po kilku chwilach, okazało się, że burmistrz nawet darzy Michała Kołodziejczaka sympatią.

- Kukizowi kiedyś włamał się na konto Johny Walker i mnie się to przytrafiło. Jest mi wstyd, tym bardziej że Kołodziejczaka lubię za determinację i konsekwencję. Wygłupiłem się i tyle. Z moimi rolnikami mam dobre relacje i tak pewnie zostanie. Każdy ma słabe momenty. Na trzecią kadencję się nie wybieram. (...) Jeszcze raz przepraszam i życzę Agrounii dobrej kontynuacji Samoobrony - dodał burmistrz.

Całą sytuację i odpowiedzi burmistrza skomentował dla nas Michał Kołodziejczak.

- Rolnicy i mieszkańcy wsi nie dadzą się nikomu niszczyć. Nie damy się podzielić. Nie damy podzielić prowincji. Nie damy podzielić miast i wsi. W żadne słowa człowieka, który nie panuje nad emocjami, nie wierzę. Takie zachowania potęgują nagonkę na rolników. I ten człowiek doskonale to wie. Informacja poszła w świat. Komentarz został umieszczony pod nagraniem, które dotarło do 2,3 milionów odbiorców, ma 1,3 miliona wyświetleń oraz 13 tysięcy udostępnień. Ludzie czytają komentarze i wychodzą z założenia, że jeśli pisze je ktoś poważny, to prezentuje tam swoje zdanie. I niestety ma to wpływ na to co później myślą. Przez takie niefortunne wypowiedzi później utrwala się bardzo złe postrzeganie rolników i mieszkańców wsi - skomentował słowa burmistrza Michał Kołodziejczak dla naszej redakcji.

agrounia

agrounia

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

fot. Agrounia/ Facebook

Następny artykuł