RolnikInfo.pl
Agrounia - protest

Agrounia/Facebook

Protest Agrounii podczas wizyty premiera we Wrześni. Kołodziejczak zatrzymany przez policję

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Dzisiaj Mateusz Morawiecki pojawił się we Wrześni, gdzie otwierał ostatni odcinek obwodnicy. Nagle wizyta premiera została przerwana, na miejscu pojawili się protestujący rolnicy z Agrounii. Po proteście Michał Kołodziejczak zdradził, że Agrounia zarejestrowała swój ogólnopolski związek zawodowy rolników.

Po wizycie w Świnoujściu, gdzie odbywały się uroczystości rozpoczęcia wiercenia tunelu pod przeprawę drogową, Mateusz Morawiecki pojawił się we Wrześni. Premier podczas spotkania otwierał ostatni odcinek obwodnicy miasta. Niespodziewanie przemówienie premiera zostało przerwane przez trąbienie. 

Rolnicy z Agrounii protestowali podczas przemówienia premiera 

Jak się okazało, przedstawiciele Agrounii podjechali sąsiednią drogą i zaczęli zagłuszać uroczystość. Rolnicy na czele z Michałem Kołodziejczakiem próbowali się dostać do premiera, wtedy też zauważyła ich policja. Funkcjonariusze zatrzymali protestujących w ostatniej chwili. Michał Kołodziejczak wraz z kilkoma rolnikami z Agrounii zostali zatrzymani. Kiedy premier kończył wygłaszać mowę, policja spisywała protestujących. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

- Chcieliśmy tylko zadać jedno pytanie: Panie premierze, co z rolnictwem. Niestety premier nie chciał z nami rozmawiać. Ale my będziemy za nim jeździć, będziemy go nękać - przekazał Michał Kołodziejczak.

Podczas transmisji na żywo, która prowadzona była przez Agrounię, Kołodziejczak wskazywał na pominięcie rolnictwa w Krajowym Funduszu Odbudowy po koronawirusie. 

- Nie ma ujętego rolnictwa w żadnej tarczy. Nie ma produkcji żywności ujętej w Planie Odbudowy. Rolnik według obecnej władzy ma zostać zamknięty na polu, ma z niego nie wytykać nosa. Polityka, działania społeczne mają być zarezerwowane tylko dla pseudoelit, które dorwały się do władzy - zaznaczył Kołodziejczak. 

Związek Zawodowy Agrounii 

- Dzisiaj mamy bardzo dobra wiadomość dla wszystkich w KRS jest wpis - polski związek rolny, związek zawodowy Agrounii jest zarejestrowany, Agrounia zarejestrowała swój związek zawodowy rolników, nie jakiś tam związek rolników, a ogólnopolski. Mamy zgłoszone kilkanaście województw, gdzie mamy strukturę, to jest związek na pełnych prawach. Pokazaliśmy, że potrafimy zdobywać kolejne cele, długo to trwało - przekazał Michał Kołodziejczak. 

Jak przekazał Michał Kołodziejczak, była to ciężka procedura, która jest trudniejsza, niż założenie partii politycznej. 

- Ja deklaruję jasno, będziemy wymagać od innych partii opozycyjnych, by nie głosowały za ratyfikacją Planu Odbudowy po koronawirusie, jeżeli tam nie będzie rolnictwa. (...) Plan Odbudowy po koronawirusie bez rolnictwa nie może istnieć - zapowiedział Michał Kołodziejczak. 

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że przedstawiciele Agrounii będą pojawiać się na wszystkich spotkaniach publicznych Mateusza Morawieckiego w całym kraju. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook/Agrounia

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

cpk rolnicy

Wiadomości

Alarmujące informacje ws. CPK. Jaki los czeka rolników?

Czytaj więcej >
pzł polski związek łowiecki

Wiadomości

PZŁ o utrudnieniach w procesie zwalczania ASF. Wspomniano o rolnictwie wielkoobszarowym

Czytaj więcej >
kołodziejczak strajk

Wiadomości

Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Premier: nowy system ubezpieczeń dla rolników już w październiku

Czytaj więcej >
ubojnia

Wiadomości

Szereg rażących nieprawidłowości w ubojni. Lekarz weterynarii nie reagował?

Czytaj więcej >
strajk medyków agrounia

Wiadomości

Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

Czytaj więcej >