RolnikInfo.pl

KP PSP Kluczbork, OSP Jasienie

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Na portalu kluczbork112.pl pojawiła się niepokojąca informacja o pożarze pola wywołanym przez awarię kombajnu zbożowego. W wyniku zdarzenia kompletnie spaliło się sześć hektarów jęczmienia.

Jak podają strażacy, w trakcie akcji gaśniczej udało się zabezpieczyć przed ogniem kolejnych dwadzieścia hektarów zboża.

Awaria kombajnu, pożar i zniszczone zboże

Czas do rozpoczęcia żniw - zależnie od gatunku roślin i regionu w kraju - można odliczać nie tylko dniami, ale niekiedy również godzinami. Niektórzy rolnicy już teraz wyjechali na pola, by zbierać plony swojej wcześniejszej pracy.

Niestety, nie wszystkie żniwa kończą się pomyślnie - jak przekazuje portal kluczbork112.pl, we wtorek 13 lipca 2021 roku doszło do groźnego pożaru w miejscowości Lasowice Wielkie w województwie opolskim.

Zgłoszenie o palącym się ściernisku dotarło do dyżurnego kluczborskiej straży pożarnej po godzinie 15:00. Ze względu na słoneczną pogodę ogień rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie.

Szczegóły zdarzenia

Zgodnie z relacją portalu kluczbork112.pl, na polu w Lasowicach Wielkich ogień zajął nie tylko samo ściernisko, ale również zboże.

Pomimo heroicznej walki strażaków o dobytek rolnika, całkowitemu spaleniu uległo aż sześć hektarów jęczmienia. W międzyczasie na miejsce dojeżdżały dodatkowe siły i środki, by móc uporać się z szalejącym żywiołem.

Strażakom na szczęście udało się opanować pożar w taki sposób, że kolejnych dwadzieścia hektarów zbóż zostało nienaruszonych.

W gospodarstwie w Lasowicach Wielkich pracowało dwanaście zastępów straży pożarnej: OSP Lasowice Wielkie, OSP Jasienie, OSP Kuniów, OSP Chudoba, trzy jednostki JRG Kluczbork i Wojskowa Straż Pożarna z Szumiradu.

Do walki z ogniem wykorzystano m.in. cysternę-gaśnicę i samolot gaśniczy dromader.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • Spontaniczna akcja. Kolejna niespodzianka dla Gienka i Andrzeja z Plutycz

  • Rolnik zatrzymany na drodze. Jechał traktorem na 3 kołac h

  • Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu siedem zastępów straży pożarnej

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: kluczbork112.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wieś

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc
Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję
Czytaj więcej >

Wieś

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki
Czytaj więcej >

Wieś

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek i Andrzej podczas codziennej pracy
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Wielkie zmiany u rolników w Plutyczach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]