Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

pożar
KP PSP Kluczbork, OSP Jasienie

Na portalu kluczbork112.pl pojawiła się niepokojąca informacja o pożarze pola wywołanym przez awarię kombajnu zbożowego. W wyniku zdarzenia kompletnie spaliło się sześć hektarów jęczmienia.

Jak podają strażacy, w trakcie akcji gaśniczej udało się zabezpieczyć przed ogniem kolejnych dwadzieścia hektarów zboża.

Awaria kombajnu, pożar i zniszczone zboże

Czas do rozpoczęcia żniw - zależnie od gatunku roślin i regionu w kraju - można odliczać nie tylko dniami, ale niekiedy również godzinami. Niektórzy rolnicy już teraz wyjechali na pola, by zbierać plony swojej wcześniejszej pracy.

Niestety, nie wszystkie żniwa kończą się pomyślnie - jak przekazuje portal kluczbork112.pl, we wtorek 13 lipca 2021 roku doszło do groźnego pożaru w miejscowości Lasowice Wielkie w województwie opolskim.

Zgłoszenie o palącym się ściernisku dotarło do dyżurnego kluczborskiej straży pożarnej po godzinie 15:00. Ze względu na słoneczną pogodę ogień rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie.

Szczegóły zdarzenia

Zgodnie z relacją portalu kluczbork112.pl, na polu w Lasowicach Wielkich ogień zajął nie tylko samo ściernisko, ale również zboże.

Pomimo heroicznej walki strażaków o dobytek rolnika, całkowitemu spaleniu uległo aż sześć hektarów jęczmienia. W międzyczasie na miejsce dojeżdżały dodatkowe siły i środki, by móc uporać się z szalejącym żywiołem.

Strażakom na szczęście udało się opanować pożar w taki sposób, że kolejnych dwadzieścia hektarów zbóż zostało nienaruszonych.

W gospodarstwie w Lasowicach Wielkich pracowało dwanaście zastępów straży pożarnej: OSP Lasowice Wielkie, OSP Jasienie, OSP Kuniów, OSP Chudoba, trzy jednostki JRG Kluczbork i Wojskowa Straż Pożarna z Szumiradu.

Do walki z ogniem wykorzystano m.in. cysternę-gaśnicę i samolot gaśniczy dromader.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: kluczbork112.pl