RolnikInfo.pl
bijatyka

Facebook / Gdzieś w Toruniu

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W czwartek 10 czerwca 2021 roku na miejskim targowisku na Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło do dantejskich scen: dwaj mężczyźni - były radny PiS Karol Maria Wojtasik oraz jeden ze sprzedawców truskawek wdali się w zażartą bójkę.

Wspomniany sprzedawca truskawek chciał wejść na teren targowiska bez zezwolenia, a Karol Maria Wojtasik - jako kierownik działu w spółce Urbitor - postanowił samodzielnie mu się przeciwstawić.

Bijatyka na targu

Wszyscy doskonale wiemy, że najlepszym sposobem na rozwiązywanie sporów jest rzeczowa dyskusja, a nie fizyczne użycie siły. Sytuacja na targowisku w Toruniu pokazała, że również w przypadku dorosłych osób emocje biorą niekiedy górę nad zdrowym rozsądkiem.

Do dantejskich scen na targu doszło z rana w czwartek 10 czerwca 2021 roku. Na filmie zamieszczonym na profilu Gdzieś w Toruniu na portalu Facebook możemy zobaczyć moment, w którym były radny PiS - Karol Maria Wojtasik - i nieznany bliżej sprzedawca truskawek przepychają się w wejściu na targowisko.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, powodem scysji miał być brak dokumentów handlarza, umożliwiających mu sprzedaż truskawek na targu na Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Karol Maria Wojtasik na filmie zapytał, na jakiej podstawie mężczyzna chce wejść na teren obiektu.

gienek i andrzej

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

CZYTAJ DALEJ

Sprzedawca utrzymywał, że chce kupować produkty.

- Nie, nie robi pan zakupów. Targowisko jest czynne od siódmej - odparł były radny PiS.

Wkrótce potem szarpanina przy bramie na targowisko przerodziła się w walkę na gołe pięści.

Ciosy wśród zmiażdżonych truskawek

Na filmie zaobserwować możemy truskawki, które leżą rozdeptane na chodniku. Istnieją zatem podejrzenia, że do przepychanek dochodziło jeszcze przed momentem, w którym konflikt zaczął być nagrywany przez świadka zdarzenia.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn próbuje wyrwać bramę ogrodzenia z rąk podenerwowanego Wojtasika - oko kamery uchwyciło zamieszanie, a moment później mężczyźni okładali się już gołymi pięściami.

Były radny PiS został uderzony przez handlarza w taki sposób, że stracił okulary. Mężczyźni nie szczędzili sobie ciosów, lecz finalnie sprzedawca truskawek został wyproszony przez Karola Marię Wojtasika z terenu targowiska.

Osoba, która udostępniła film w sieci napisała o kierowniku targowiska następujące słowa:

- Kradnie towar sprzedającym (około 500 koszy truskawek) wraz z pomocą straży miejskiej. Agresywnie rzuca się do sprzedawców.

Czy jednak sytuacja jest tak oczywista? Prezes spółki Urbitor Wojciech Świtalski wskazuje, że opisywany handlarz już wcześniej zachowywał się agresywnie wobec innych osób i stosował nich groźby karalne. Ze względu na notoryczne łamanie regulaminu władze targowiska nie wydały mu zgody na dalsze sprzedawanie owoców na terenie obiektu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Facebook / Gdzieś w Toruniu, Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >