Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 20.06.2022 02:02

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

bijatyka
Facebook / Gdzieś w Toruniu

W czwartek 10 czerwca 2021 roku na miejskim targowisku na Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło do dantejskich scen: dwaj mężczyźni - były radny PiS Karol Maria Wojtasik oraz jeden ze sprzedawców truskawek wdali się w zażartą bójkę.

Wspomniany sprzedawca truskawek chciał wejść na teren targowiska bez zezwolenia, a Karol Maria Wojtasik - jako kierownik działu w spółce Urbitor - postanowił samodzielnie mu się przeciwstawić.

Bijatyka na targu

Wszyscy doskonale wiemy, że najlepszym sposobem na rozwiązywanie sporów jest rzeczowa dyskusja, a nie fizyczne użycie siły. Sytuacja na targowisku w Toruniu pokazała, że również w przypadku dorosłych osób emocje biorą niekiedy górę nad zdrowym rozsądkiem.

Do dantejskich scen na targu doszło z rana w czwartek 10 czerwca 2021 roku. Na filmie zamieszczonym na profilu Gdzieś w Toruniu na portalu Facebook możemy zobaczyć moment, w którym były radny PiS - Karol Maria Wojtasik - i nieznany bliżej sprzedawca truskawek przepychają się w wejściu na targowisko.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, powodem scysji miał być brak dokumentów handlarza, umożliwiających mu sprzedaż truskawek na targu na Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Karol Maria Wojtasik na filmie zapytał, na jakiej podstawie mężczyzna chce wejść na teren obiektu.

Sprzedawca utrzymywał, że chce kupować produkty.

- Nie, nie robi pan zakupów. Targowisko jest czynne od siódmej - odparł były radny PiS.

Wkrótce potem szarpanina przy bramie na targowisko przerodziła się w walkę na gołe pięści.

Ciosy wśród zmiażdżonych truskawek

Na filmie zaobserwować możemy truskawki, które leżą rozdeptane na chodniku. Istnieją zatem podejrzenia, że do przepychanek dochodziło jeszcze przed momentem, w którym konflikt zaczął być nagrywany przez świadka zdarzenia.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn próbuje wyrwać bramę ogrodzenia z rąk podenerwowanego Wojtasika - oko kamery uchwyciło zamieszanie, a moment później mężczyźni okładali się już gołymi pięściami.

Były radny PiS został uderzony przez handlarza w taki sposób, że stracił okulary. Mężczyźni nie szczędzili sobie ciosów, lecz finalnie sprzedawca truskawek został wyproszony przez Karola Marię Wojtasika z terenu targowiska.

Osoba, która udostępniła film w sieci napisała o kierowniku targowiska następujące słowa:

- Kradnie towar sprzedającym (około 500 koszy truskawek) wraz z pomocą straży miejskiej. Agresywnie rzuca się do sprzedawców.

Czy jednak sytuacja jest tak oczywista? Prezes spółki Urbitor Wojciech Świtalski wskazuje, że opisywany handlarz już wcześniej zachowywał się agresywnie wobec innych osób i stosował nich groźby karalne. Ze względu na notoryczne łamanie regulaminu władze targowiska nie wydały mu zgody na dalsze sprzedawanie owoców na terenie obiektu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] źródło: Facebook / Gdzieś w Toruniu, Gazeta Wyborcza

Tagi: Truskawki