RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Byk zaatakował rolnika. Do gospodarstwa przyleciał śmigłowiec LPR
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Byk zaatakował rolnika. Do gospodarstwa przyleciał śmigłowiec LPR

byk
unsplash.com / fot. 2 Bull Photography

Wypadki w gospodarstwach mające miejsce podczas kontaktu ze zwierzętami nie są niestety rzadkością. Jak podaje portal sadeczanin.info, w ostatnich dniach we wsi Naszacowice doszło do dramatycznego zdarzenia - byk zaatakował i poturbował właściciela.

58-latek doznał bardzo dotkliwych obrażeń ciała. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dantejskie sceny z bykiem w roli głównej

Sytuację, która miała miejsce w jednym z gospodarstw we wsi Naszacowice (gmina Podegrodzie, województwo małopolskie) opisał lokalny portal sadeczanin.info.

58-letni właściciel bydła znajdował się nieopodal byka - w pewnym momencie zwierzę zaatakowało rolnika, dotkliwie go raniąc. Nie wiadomo jednak, czy do zdarzenia doszło na pastwisku, czy też w oborze.

Jak podają dziennikarze portalu sadeczanin.info, na miejscu obecni byli również świadkowie dramatycznych scen - to właśnie oni zadzwonili po pomoc medyczną.

Szczegóły zdarzenia

Gdy na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego w karetce pogotowia, okazało się, że poturbowany 58-latek wymaga przewiezienia do specjalistycznego szpitala.

Z tego względu do gospodarstwa w Naszacowicach zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, który zabrał rannego rolnika do szpitala w Nowym Sączu.

Media przekazują, że poturbowany mężczyzna jest przytomny. Odniósł poważne obrażenia klatki piersiowej. Miał być również przyjęty na oddział chirurgii Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu.

Byki są zwierzętami o ogromnej sile, która może zostać zamanifestowana w najmniej spodziewanym momencie.

Właściciele bydła powinni bezwzględnie pamiętać o zachowywaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z bykami - nawet pozornie spokojne zwierzę może uznać właściciela za rywala i zaatakować w celu zaznaczenia swojej dominacji w stadzie.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: sadeczanin.info

Tagi: Byk Krowy