Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Czterolatka za kierownicą maszyny rolniczej. Przejechała dwuletnią siostrę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Czterolatka za kierownicą maszyny rolniczej. Przejechała dwuletnią siostrę

śmigłowiec lrp
MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem dwójki dzieci doszło w miejscowości Grzymały Szczepankowskie na Podlasiu. Dwuletnia dziewczynka została przejechana przez ładowarkę przegubową.

Za kierownicą maszyny rolniczej siedziała jej czteroletnia siostra.

Czterolatka za kierownicą ładowarki. Dwulatka poniosła obrażenia

Dramat, która wydarzyła się we wsi Grzymały Szczepankowskie (gm. Łomża) na Podlasiu wstrząsnął nie tylko lokalną społecznością, ale i cała Polską.

Jak podaje portal info112.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w godzinach wieczornych.

Około godziny 20:00 służby otrzymały informację o dwuletnim dziecku, które zostało przejechane przez maszynę rolniczą. Na miejsce ruszyli ratownicy medyczni i funkcjonariusze policji.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Do gospodarstwa w Grzymałach Szczepankowskich wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by jak najszybciej przetransportować dwuletnią dziewczynkę do specjalistycznego szpitala.

Pech chciał, że tego samego dnia okolicę spowijała gęsta mgła. Helikopter nie miał szans wystartować ze względu na fatalną widoczność.

Dziecko z obrażeniami ciała zostało finalnie zabrane do szpitala karetką pogotowia. Media nie podają dodatkowych informacji na temat skali urazów, których doznało dwuletnie dziecko.

Funkcjonariusze policji potwierdzili, iż w momencie wypadku za kierownicą ładowarki przegubowej była czteroletnia siostra poszkodowanej. Po wciśnięciu pedału pojazd ruszył.

To, w jaki sposób dziecko dostało się do kabiny ładowarki przegubowej i kto pozostawił włączony silnik pojazdu, wyjaśniać będzie szczegółowe śledztwo policji.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: info112.pl

Tagi: Wypadek Wieś