Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik wyszedł z ciągnika. Został przejechany przez własny pojazd
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Rolnik wyszedł z ciągnika. Został przejechany przez własny pojazd

traktor
unsplash.com / fot. Chris Robert

W ostatnim czasie ostrołęcka policja poinformowała o groźnym zdarzeniu, do którego doszło w jednym z gospodarstw na terenie województwa mazowieckiego. 32-letni rolnik wyszedł z ciągnika, by przetrzeć szyby pojazdu. Niestety, traktor zaczął się staczać z górki.

Mężczyzna próbował zatrzymać maszynę, lecz w pewnym momencie poślizgnął się i znalazł pod jej przednim kołem.

Dramatyczne chwile w gospodarstwie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 28 sierpnia 2021 roku na Mazowszu, o czym poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

Służby otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji w powiecie ostrołęckim 32-letni rolnik został przejechany przez swój własny ciągnik.

Jak mogło dojść do tak niefortunnego zdarzenia? Komunikat policyjny wskazuje, iż rolnik wyszedł z ciągnika, by przetrzeć szyby pojazdu.

W tym samym momencie okazało się, że traktor zaczął toczyć się z górki. Gdy 32-latek próbował zatrzymać pojazd, poślizgnął się i dostał wprost pod koło maszyny.

Bolesny finał zdarzenia

Rolnik miał sporo szczęścia, bowiem jadący bez kontroli ciągnik zatrzymał się na ścianie drewnianego domu, który napotkał na swojej drodze.

32-letni rolnik doznał obrażeń ciała i został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze z Ostrołęki nie podają jednak bliższych informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego.

Policja obejrzała pojazd na miejscu zdarzenia, przesłuchała świadków i wykonała fotografie służące jako dokumentacja w sprawie.

Służby apelują do wszystkich kierowców pojazdów mechanicznych o szczególną ostrożność podczas jazdy - chwila nieuwagi może doprowadzić do dramatycznych, a nawet tragicznych skutków.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl