RolnikInfo.pl
Bogdan Kubala

YouTube / i.bialystok.pl

"Durni wyjechali do miasta". Bogdan bez litości porównuje rolników i miastowych

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Bogdan Kubala, znany z kultowego serialu "Rolnicy. Podlasie" od zawsze kierował się zasadą - co na sercu, to na języku. Nie inaczej postąpił podczas krótkiego wywiadu z portalem i.bialystok.pl stwierdził, że "durni wyjechali do miasta", ponieważ w ośrodkach miejskich dużo łatwiej jest zarobić na utrzymanie niż na wsi.

Bogdan dodał, że namawia również swoje dzieci do tego, by nie zostawały na wsi, lecz w przyszłości przeniosły się do miasta, gdzie będą mogły mieć lepsze życie. 

"Durnie wyjechali do miasta"

- Oni uważają, że rolnicy to są ostatnie durnie - powiedział z mocą Bogdan, komentując zachowanie producentów telewizji Fokus, którym nie podobała się prawdomówność rolnika. Z relacji wiemy, że od pewnego czasu serial Rolnicy. Podlasie nie dokumentuje już codzienności Bogdana Kubali z powodu jego bezpośredniego sposobu wypowiedzi. 

- A durnie - kontynuował rolnik - to wyjechali do miasta dawno. A czemu durnie wyjechali do miasta? Bo tam jest łatwiej o kawałek chleba - podsumował. - On zachodzi do miasta, popracuje osiem godzin, jemu się należy - ironizował rolnik. 

- Bo pójdę osiem godzin, to se dostanie 2400-2500. A na roli, to trzeba o tu - powiedział Bogdan, wskazując na swoje dłonie. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-15]

Bogdan mówi, jak uważa

Zarówno podczas kręcenia odcinków serialu Rolnicy. Podlasie, jak i wywiadu z portalem i.bialystok.pl, Bogdan Kubala nie gryzł się w język. Wiele osób może jednak poczuć się pokrzywdzonych słowami rolnika - praca w mieście nie oznacza bowiem, że dostaje się pieniądze za nic. 

- Ten, co się teraz rolnictwem zajmuje, to jest ciężki kawałek chleba - powiedział dla kontrastu Bogdan. 

Mężczyzna zaznaczył, że wcale nie ma ochoty pracować ponad siły w swoim gospodarstwie, a swoim dzieciom każe się uczyć, by nie musiały zostać na wsi: 

- Ty się ucz - Bogdan przywołał swoje słowa, które kierował do córki - idź za sprzątaczkę do miasta, będziesz miała lżej niż na wiosce.

Trudno powiedzieć, że wszyscy rolnicy podzielają zdanie Bogdana w kwestii pracy w mieście - prawdą jest jednak, że życie rolnika i prowadzenie gospodarstwa rolnego jest niemałym wyzwaniem, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić.

Słowa Bogdana zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów serialu Rolnicy. Podlasie. Mimo to widzowie ubolewali, że ze względu na cięty język rolnika nie będą go mogli zobaczyć w kolejnych odcinkach ulubionego show.

Pełną wersję filmu można obejrzeć poniżej:

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: YouTube / i.bialystok.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >