Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > 200 tys. złotych na rolniczy handel detaliczny. Jesienią rusza nabór wniosków
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

200 tys. złotych na rolniczy handel detaliczny. Jesienią rusza nabór wniosków

wnioski dotacje
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Już jesienią 2021 roku otwiera się nabór na dotację związaną z rolniczym handlem detalicznym. Beneficjenci programu będą mogli otrzymać do 200 tysięcy złotych, czyli o 100 tysięcy złotych więcej niż w poprzednich edycjach.

Poddziałanie, w ramach którego mają być wypłacane dotacje, jest objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i nosi pełną nazwę Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

MRiRW: jesienią rusza nabór wniosków o dotacje na rolniczy handel detaliczny

Informacja przekazana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pewnością ucieszy dużą grupę rolników: jesienią 2021 roku rusza bowiem nowy nabór wniosków o dotację w wysokości do 200 tysięcy złotych.

Działanie będzie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Warto jednak dodać, że resort rolnictwa pracuje nad ustawą, według której maksymalna kwota dopłaty ma być zwiększona z dotychczasowych 100 tysięcy do 200 tysięcy złotych.

O dopłaty mogą ubiegać się rolnicy prowadzący działalność w zakresie rolniczego handlu detalicznego, duże firmy produkujące pasze (na bazie surowców bez GMO), a także podmioty przetwarzające i handlujące ziołami.

Szczegóły sprawy

Ze względu na propozycję zmian w wysokości limitu dotacji i rozszerzenia listy beneficjentów premii, czas naboru wniosków uległ opóźnieniu.

By mógł być on otwarty, modyfikacje prawne zaproponowane przez MRiRW muszą być bowiem zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Wiadomo, że zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego będą mogły składać wnioski o dotację w październiku 2021 roku (pierwotnie datę tę planowano na wrzesień).

Osoby zajmujące się rolniczym handlem detalicznym i rozpoczynające działalność przetwórczą są zaproszone do wysyłania zgłoszeń o premię w listopadzie 2021 roku (poprzednio miał być to październik).

Więcej informacji na temat szczegółowych dat składania wniosków będziemy publikować na bieżąco.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wrp.pl