RolnikInfo.pl
wnioski dotacje

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

200 tys. złotych na rolniczy handel detaliczny. Jesienią rusza nabór wniosków

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Już jesienią 2021 roku otwiera się nabór na dotację związaną z rolniczym handlem detalicznym. Beneficjenci programu będą mogli otrzymać do 200 tysięcy złotych, czyli o 100 tysięcy złotych więcej niż w poprzednich edycjach.

Poddziałanie, w ramach którego mają być wypłacane dotacje, jest objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i nosi pełną nazwę Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

MRiRW: jesienią rusza nabór wniosków o dotacje na rolniczy handel detaliczny

Informacja przekazana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pewnością ucieszy dużą grupę rolników: jesienią 2021 roku rusza bowiem nowy nabór wniosków o dotację w wysokości do 200 tysięcy złotych.

Działanie będzie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Warto jednak dodać, że resort rolnictwa pracuje nad ustawą, według której maksymalna kwota dopłaty ma być zwiększona z dotychczasowych 100 tysięcy do 200 tysięcy złotych.

O dopłaty mogą ubiegać się rolnicy prowadzący działalność w zakresie rolniczego handlu detalicznego, duże firmy produkujące pasze (na bazie surowców bez GMO), a także podmioty przetwarzające i handlujące ziołami.

Szczegóły sprawy

Ze względu na propozycję zmian w wysokości limitu dotacji i rozszerzenia listy beneficjentów premii, czas naboru wniosków uległ opóźnieniu.

By mógł być on otwarty, modyfikacje prawne zaproponowane przez MRiRW muszą być bowiem zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Wiadomo, że zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego będą mogły składać wnioski o dotację w październiku 2021 roku (pierwotnie datę tę planowano na wrzesień).

Osoby zajmujące się rolniczym handlem detalicznym i rozpoczynające działalność przetwórczą są zaproszone do wysyłania zgłoszeń o premię w listopadzie 2021 roku (poprzednio miał być to październik).

Więcej informacji na temat szczegółowych dat składania wniosków będziemy publikować na bieżąco.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Grzegorz Puda w Częstochowie. Trwają Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

  • Wypadek podczas prac polowych: rolnik włożył rękę do pracującego siewnika

  • Kraksa ciągnika i samochodu osobowego. Ursus złamał się na pół

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: wrp.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

krus

Część rolników będzie musiała przenieść się z KRUS do ZUS. Zmiana od 1 stycznia 2022 roku

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys ma pensję? Rozwiewamy wątpliwości

Czytaj więcej >
jakie podatki płacą rolnicy

Jakie podatki płacą rolnicy?

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys może być radnym w gminie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >