RolnikInfo.pl

Twitter / @GrzegorzPuda

Grzegorz Puda w Częstochowie. Trwają Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Od 3 do 5 września 2021 roku na Jasnej Górze w Częstochowie trwają ogólnopolskie dożynki, na których jest obecny m.in. szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda. Minister opublikował na ten temat wpis na Twitterze, gdzie poinformował, że w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego otworzył 30. Krajową Wystawę Rolniczą towarzyszącą dożynkom.

Choć szef resortu od pewnego czasu wykazuje się regularną aktywnością w mediach społecznościowych, komentarze internautów pod jego postami nie zawsze wyrażają entuzjazm z racji podejmowanych przez niego działań.

Minister Puda na dożynkach w Częstochowie

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie rozpoczęły się w piątek 3 września i będą trwać do niedzieli 5 września 2021 roku. Podczas wydarzenia przewidziane są rozmaite atrakcje, wśród których są m.in. wystawy, targi i konferencje poświęcone rolnictwu.

30. Krajową Wystawę Rolniczą otworzył w tym roku minister rolnictwa Grzegorz Puda, o czym poinformował za pośrednictwem portalu Twitter:

W ostatnim czasie szef resortu rolnictwa był również obecny na ogólnopolskich dożynkach Wdzięczni polskiej wsi organizowanych w Bobolicach. Ponadto otrzymał nagrodę Złotej Kamery za swoje zasługi dla polskiego rolnictwa.

Tuż przed częstochowskimi dożynkami Grzegorz Puda był również obecny na spotkaniu z dziewiętnastoma organizacjami i związkami rolniczymi, na których rozmawiano o aktualnych bolączkach polskiej wsi.

W związku z tym na twitterowym profilu szefa resortu pojawiła się grafika, na której zostało napisane:

- Stawiamy na dialog i porozumienie.

Niekorzystne nastroje w internecie

Choć ostatnie twitterowe wpisy Grzegorza Pudy zebrały kilkadziesiąt polubień, to wiele komentarzy z pewnością nie wywołuje uśmiechu na twarzy szefa resortu rolnictwa. Rolnicy mają wyraźny żal do ministra rolnictwa m.in. o brak reakcji i dialogu z protestującymi gospodarzami pod kierownictwem Agrounii.

Rolnicy wyrazili też swoje niezadowolenie związane m.in. z obowiązującymi przepisami związanymi z ASF:

undefined

Rolnicy nie kryli jednoznacznie negatywnej opinii na temat nagrody Złotej Kamery, którą Grzegorz Puda otrzymał od telewizji W Polsce za swoją waleczność w sprawach polskiej wsi.

Krytyka wobec Grzegorza Pudy wylała się również ze strony Agrounii - choć na portalu MRiRW poinformowano o zaproszeniu członków ruchu na spotkanie z premierem i ministrem, to Michał Kołodziejczak utrzymuje, że sytuacja taka nigdy nie miała miejsca.

Nieoficjalnie mówi się również o rychłym odwołaniu ministra Pudy ze stanowiska szefa MRiRW wskutek nadchodzącej wrześniowej rekonstrukcji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter / @GrzegorzPuda, agropolska.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]