RolnikInfo.pl
grzegorz puda

Twitter / @GrzegorzPuda

Grzegorz Puda w Częstochowie. Trwają Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

4 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Od 3 do 5 września 2021 roku na Jasnej Górze w Częstochowie trwają ogólnopolskie dożynki, na których jest obecny m.in. szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda. Minister opublikował na ten temat wpis na Twitterze, gdzie poinformował, że w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego otworzył 30. Krajową Wystawę Rolniczą towarzyszącą dożynkom.

Choć szef resortu od pewnego czasu wykazuje się regularną aktywnością w mediach społecznościowych, komentarze internautów pod jego postami nie zawsze wyrażają entuzjazm z racji podejmowanych przez niego działań.

Minister Puda na dożynkach w Częstochowie

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie rozpoczęły się w piątek 3 września i będą trwać do niedzieli 5 września 2021 roku. Podczas wydarzenia przewidziane są rozmaite atrakcje, wśród których są m.in. wystawy, targi i konferencje poświęcone rolnictwu.

30. Krajową Wystawę Rolniczą otworzył w tym roku minister rolnictwa Grzegorz Puda, o czym poinformował za pośrednictwem portalu Twitter:


krus

Resort rolnictwa: trwają prace nad nowym projektem ustawy ws. KRUS

CZYTAJ DALEJ

W ostatnim czasie szef resortu rolnictwa był również obecny na ogólnopolskich dożynkach Wdzięczni polskiej wsi organizowanych w Bobolicach. Ponadto otrzymał nagrodę Złotej Kamery za swoje zasługi dla polskiego rolnictwa.

Tuż przed częstochowskimi dożynkami Grzegorz Puda był również obecny na spotkaniu z dziewiętnastoma organizacjami i związkami rolniczymi, na których rozmawiano o aktualnych bolączkach polskiej wsi.

W związku z tym na twitterowym profilu szefa resortu pojawiła się grafika, na której zostało napisane:

- Stawiamy na dialog i porozumienie.


Niekorzystne nastroje w internecie

Choć ostatnie twitterowe wpisy Grzegorza Pudy zebrały kilkadziesiąt polubień, to wiele komentarzy z pewnością nie wywołuje uśmiechu na twarzy szefa resortu rolnictwa. Rolnicy mają wyraźny żal do ministra rolnictwa m.in. o brak reakcji i dialogu z protestującymi gospodarzami pod kierownictwem Agrounii.

Rolnicy wyrazili też swoje niezadowolenie związane m.in. z obowiązującymi przepisami związanymi z ASF:

null

Rolnicy nie kryli jednoznacznie negatywnej opinii na temat nagrody Złotej Kamery, którą Grzegorz Puda otrzymał od telewizji W Polsce za swoją waleczność w sprawach polskiej wsi.

Krytyka wobec Grzegorza Pudy wylała się również ze strony Agrounii - choć na portalu MRiRW poinformowano o zaproszeniu członków ruchu na spotkanie z premierem i ministrem, to Michał Kołodziejczak utrzymuje, że sytuacja taka nigdy nie miała miejsca.

Nieoficjalnie mówi się również o rychłym odwołaniu ministra Pudy ze stanowiska szefa MRiRW wskutek nadchodzącej wrześniowej rekonstrukcji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Twitter / @GrzegorzPuda, agropolska.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >