Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wypadek podczas prac polowych: rolnik włożył rękę do pracującego siewnika
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Wypadek podczas prac polowych: rolnik włożył rękę do pracującego siewnika

siewnik
gov.pl / KM PSP Koło

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole poinformowała o drastycznym zdarzeniu, które miało miejsce podczas prac polowych na terenie województwa wielkopolskiego. Rolnik włożył rękę do pracującego siewnika, który odciął jego palec.

Obecny na miejscu świadek - operator ciągnika - po ujrzeniu dramatycznej sceny stracił przytomność.

Wielkopolska: rolnik stracił palec w siewniku

Wypadki podczas prac polowych nie należą do rzadkości: część z nich ma miejsce wskutek nieszczęśliwego splotu wydarzeń, inne są spowodowane przez nieuwagę czy niewłaściwe korzystanie z maszyn.

Do wyjątkowo drastycznego wypadku doszło w sierpniu w miejscowości Leszcze (gm. Kłodawa, woj. wielkopolskie), o czym poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Zgłoszenie o rolniku, którego ręka została zakleszczona w siewniku, dotarło do dyżurnego straży pożarnej przed godziną 19:00. Na miejsce zadysponowano 28 strażaków.

Akcja ratownicza

Gdy strażacy przyjechali do gospodarstwa, spostrzegli rolnika, którego ręka była zakleszczona w siewniku między wałkami w zbiorniku na nasiona.

Jak się wkrótce okazało, mężczyzna włożył prawą rękę do pracującej maszyny. Niestety, w wyniku wypadku siewnik amputował rolnikowi palec.

Świadkiem zdarzenia była druga pracująca na polu osoba - operator ciągnika. Gdy kierowca traktora zobaczył, co stało się z jego współpracownikiem, stracił przytomność.

Strażacy wydostali zakleszczoną rękę rolnika z mechanizmu siewnika z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego przekazano pod opiekę medyków.

Cała akcja służb na polu trwała prawie dwie godziny. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce zdarzenia w celu wyjaśnienia szczegółów wypadku.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Koło