RolnikInfo.pl
policja

PRZEMYSLAW JACH /East News

Gmina Sochaczew: policjanci nakryli braci, którzy hodowali krzewy konopi indyjskich

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Policja na swojej stronie internetowej poinformowała o zatrzymaniu dwóch braci, którzy uprawiali konopie indyjskie. W szafach przerobionych na cieplarnie znaleziono prawie 50 krzewów roślin, a także sprzęt ogrodniczy.

Nie było to jedyne odkrycie, którego dokonali funkcjonariusze - okazało się bowiem, że jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. 

Hodowcy konopi indyjskich zatrzymani przez policję 

6 kwietnia 2021 roku na stronie internetowej policji pojawił się komunikat o zatrzymaniu dwóch braci w wieku 34 i 38 lat. Powodem było wykrycie przez funkcjonariuszy policji prawie 50 krzewów konopi indyjskich w jednym z domów w okolicach Sochaczewa.

Konopie w doniczkach znajdowały się w szafach, które zostały przekształcone na cieplarnie. Na miejscu znaleziono również sprzęt do pielęgnacji roślin. 

Uprawa była prowadzona w jednym z domów rodzinnych na terenie gminy Sochaczew. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące uprawy roślin, które mogły dostarczyć dużych ilości suszu do wyrobu substancji psychoaktywnych.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Decyzją sądu dwaj bracia zostali aresztowani. Warto dodać, że jeden z nich był wcześniej poszukiwany w związku z koniecznością odbycia zastępczej kary więzienia. 

Kolejne odkrycia policji

Informacje na temat wykrywania nielegalnych plantacji konopi indyjskich nie są w Polsce rzadkością. Niektórzy, wbrew obowiązującemu prawu, decydują się na uprawę tych roślin na tzw. własny użytek.

W ostatnim czasie policja w Jaśle zatrzymała mężczyznę podczas kontroli drogowej. Kierowca nie miał zapiętych pasów, a z samochodu funkcjonariusze wyczuli woń typową dla marihuany. Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że się nie mylili - znaleźli bowiem kilkadziesiąt gram suszu.

 42-letni mężczyzna został zatrzymany, a jego dom przeszukany. W budynku znaleziono siedemnaście krzewów konopi indyjskich oraz trzynaście worków z gotową już marihuaną, której łączna waga wyniosła 2,6 kilograma.

Kolejnym obciążeniem wobec 42-latka jest prowadzenie samochodu pod wpływem substancji psychoaktywnych - test na obecność narkotyków podczas kontroli samochodowej okazał się być pozytywny. 

Zgodnie z obowiązującym prawem, za posiadanie marihuany grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy osoba udostępnia susz innym, grozi kara więzienia do dziesięciu lat. Największe konsekwencje ponoszone są w momencie, gdy marihuana jest udzielana małoletnim - winny może pozostać za kratkami nawet do 15 lat.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

dron

Uprawy

Nielegalna plantacja na polu. W akcji policyjny dron

Czytaj więcej >
kampania cukrownicza

Uprawy

Kampania cukrownicza ruszyła. Obiecujące prognozy ws. produkcji cukru

Czytaj więcej >
pestycydy

Uprawy

Kolejne pestycydy wycofane z rynku. Lista dostępnych środków coraz krótsza

Czytaj więcej >
wykopki ziemniaki

Uprawy

Trwają wykopki ziemniaków. Niekorzystne wieści z pól

Czytaj więcej >
sad jabłka

Uprawy

Rolnicy pracowali na platformie w sadzie. Ciągnik wjechał na gałąź

Czytaj więcej >
pszczelarz pasieka

Uprawy

Warmińsko-mazurskie: straż graniczna wykryła nielegalny proceder w pasiece

Czytaj więcej >