Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Gmina Sochaczew: policjanci nakryli braci, którzy hodowali krzewy konopi indyjskich
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 06.04.2021 02:00

Gmina Sochaczew: policjanci nakryli braci, którzy hodowali krzewy konopi indyjskich

policja
PRZEMYSLAW JACH /East News

Nie było to jedyne odkrycie, którego dokonali funkcjonariusze - okazało się bowiem, że jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. 

Hodowcy konopi indyjskich zatrzymani przez policję 

6 kwietnia 2021 roku na stronie internetowej policji pojawił się komunikat o zatrzymaniu dwóch braci w wieku 34 i 38 lat. Powodem było wykrycie przez funkcjonariuszy policji prawie 50 krzewów konopi indyjskich w jednym z domów w okolicach Sochaczewa.

Konopie w doniczkach znajdowały się w szafach, które zostały przekształcone na cieplarnie. Na miejscu znaleziono również sprzęt do pielęgnacji roślin. 

Uprawa była prowadzona w jednym z domów rodzinnych na terenie gminy Sochaczew. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące uprawy roślin, które mogły dostarczyć dużych ilości suszu do wyrobu substancji psychoaktywnych.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Decyzją sądu dwaj bracia zostali aresztowani. Warto dodać, że jeden z nich był wcześniej poszukiwany w związku z koniecznością odbycia zastępczej kary więzienia. 

Kolejne odkrycia policji

Informacje na temat wykrywania nielegalnych plantacji konopi indyjskich nie są w Polsce rzadkością. Niektórzy, wbrew obowiązującemu prawu, decydują się na uprawę tych roślin na tzw. własny użytek.

W ostatnim czasie policja w Jaśle zatrzymała mężczyznę podczas kontroli drogowej. Kierowca nie miał zapiętych pasów, a z samochodu funkcjonariusze wyczuli woń typową dla marihuany. Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że się nie mylili - znaleźli bowiem kilkadziesiąt gram suszu.

 42-letni mężczyzna został zatrzymany, a jego dom przeszukany. W budynku znaleziono siedemnaście krzewów konopi indyjskich oraz trzynaście worków z gotową już marihuaną, której łączna waga wyniosła 2,6 kilograma.

Kolejnym obciążeniem wobec 42-latka jest prowadzenie samochodu pod wpływem substancji psychoaktywnych - test na obecność narkotyków podczas kontroli samochodowej okazał się być pozytywny. 

Zgodnie z obowiązującym prawem, za posiadanie marihuany grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy osoba udostępnia susz innym, grozi kara więzienia do dziesięciu lat. Największe konsekwencje ponoszone są w momencie, gdy marihuana jest udzielana małoletnim - winny może pozostać za kratkami nawet do 15 lat.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: policja.gov.pl