policja
PRZEMYSLAW JACH /East News
Autor Magdalena Więckowska - 6 Kwietnia 2021

Gmina Sochaczew: policjanci nakryli braci, którzy hodowali krzewy konopi indyjskich

Policja na swojej stronie internetowej poinformowała o zatrzymaniu dwóch braci, którzy uprawiali konopie indyjskie. W szafach przerobionych na cieplarnie znaleziono prawie 50 krzewów roślin, a także sprzęt ogrodniczy.

Nie było to jedyne odkrycie, którego dokonali funkcjonariusze - okazało się bowiem, że jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Hodowcy konopi indyjskich zatrzymani przez policję

6 kwietnia 2021 roku na stronie internetowej policji pojawił się komunikat o zatrzymaniu dwóch braci w wieku 34 i 38 lat. Powodem było wykrycie przez funkcjonariuszy policji prawie 50 krzewów konopi indyjskich w jednym z domów w okolicach Sochaczewa.

Konopie w doniczkach znajdowały się w szafach, które zostały przekształcone na cieplarnie. Na miejscu znaleziono również sprzęt do pielęgnacji roślin.

Uprawa była prowadzona w jednym z domów rodzinnych na terenie gminy Sochaczew. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące uprawy roślin, które mogły dostarczyć dużych ilości suszu do wyrobu substancji psychoaktywnych.

Ogromna popularność programu Ogromna popularność programu "Czyste powietrze". Uczestniczyć chce ponad 2000 gminCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Decyzją sądu dwaj bracia zostali aresztowani. Warto dodać, że jeden z nich był wcześniej poszukiwany w związku z koniecznością odbycia zastępczej kary więzienia.

Kolejne odkrycia policji

Informacje na temat wykrywania nielegalnych plantacji konopi indyjskich nie są w Polsce rzadkością. Niektórzy, wbrew obowiązującemu prawu, decydują się na uprawę tych roślin na tzw. własny użytek.

W ostatnim czasie policja w Jaśle zatrzymała mężczyznę podczas kontroli drogowej. Kierowca nie miał zapiętych pasów, a z samochodu funkcjonariusze wyczuli woń typową dla marihuany. Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że się nie mylili - znaleźli bowiem kilkadziesiąt gram suszu.

42-letni mężczyzna został zatrzymany, a jego dom przeszukany. W budynku znaleziono siedemnaście krzewów konopi indyjskich oraz trzynaście worków z gotową już marihuaną, której łączna waga wyniosła 2,6 kilograma.

Kolejnym obciążeniem wobec 42-latka jest prowadzenie samochodu pod wpływem substancji psychoaktywnych - test na obecność narkotyków podczas kontroli samochodowej okazał się być pozytywny.

Zgodnie z obowiązującym prawem, za posiadanie marihuany grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy osoba udostępnia susz innym, grozi kara więzienia do dziesięciu lat. Największe konsekwencje ponoszone są w momencie, gdy marihuana jest udzielana małoletnim - winny może pozostać za kratkami nawet do 15 lat.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: policja.gov.pl

Następny artykuł