Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Małopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służb
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Małopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służb

Policja - niewybuch
Facebook/OSP Joniny

W minioną środę, 31 marca bieżącego roku, rolnik zawiadomił policjantów z Tarnowa o niebezpiecznym znalezisku, które odnalazł, przygotowując się do prac polowych. 

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali policjanci grupy minersko-pirotechnicznej z Tarnowa. Po przyjeździe potwierdzono, że rolnik na polu odnalazł pocisk artyleryjski kal. 80 mm pochodzący z czasów II wojny światowej.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

- O wszystkim zostali powiadomieni żołnierze z Rzeszowa. Niebezpieczne znalezisko nie zagrażało zdrowi i życiu okolicznym mieszkańcom. Teren został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów. Patrol minerski 21 Batalionu zabezpieczył niewybuch, który został wywieziony na poligon i tam zneutralizowany - przekazali policjanci z KMP w Tarnowie. 

Jak powiadomili strażacy z OSP Joniny, akcja zabezpieczenia terenu trwała od godziny 20:20 i łącznie zajęła siedem godzin.

Apel policji 

Funkcjonariusze z KMP w Tarnowie, informując o zdarzeniu, zaapelowali do wszystkich o niepodejmowanie działań na własną rękę, gdy w grę wchodzą niebezpieczne znaleziska. 

- Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk - zaapelowali policjanci. 

Jak przypominają policjanci, w takich sytuacjach należy powiadomić o zdarzeniu policję. 

Niedawne odkrycia rolników 

Zaledwie w minionym tygodniu informowaliśmy o innym rolniku, który dokonał niebywałego odkrycia na swoim polu. Jak można przeczytać >tutaj<, rolnik jeszcze w połowie marca zwrócił się do Działu Archeologii Muzeum w Raciborzu, informując, że na swoim polu odnalazł ludzkie kości. Po przeprowadzeniu na miejscu badań wyszło na jaw, że w przeszłości w tym miejscu znajdowało się cmentarzysko.

Fot. KMP w Tarnowie

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KMP w Tarnowie, OSP Joniny/Facebook