Policja - niewybuch
Facebook/OSP Joniny
Autor Aneta Wasilewska - 5 Kwietnia 2021

Małopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służb

Rolnik podczas wiosennych prac polowych w Joninach (woj. małopolskie) natrafił na niebezpieczne znalezisko. O zdarzeniu natychmiast zostali powiadomieni funkcjonariusze policji. Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin zabezpieczano teren.

W minioną środę, 31 marca bieżącego roku, rolnik zawiadomił policjantów z Tarnowa o niebezpiecznym znalezisku, które odnalazł, przygotowując się do prac polowych.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali policjanci grupy minersko-pirotechnicznej z Tarnowa. Po przyjeździe potwierdzono, że rolnik na polu odnalazł pocisk artyleryjski kal. 80 mm pochodzący z czasów II wojny światowej.

Tajemniczy los danieli abpa Głódzia. Musiały wyprowadzić się z Gdańska razem z duchownymTajemniczy los danieli abpa Głódzia. Musiały wyprowadzić się z Gdańska razem z duchownymCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

- O wszystkim zostali powiadomieni żołnierze z Rzeszowa. Niebezpieczne znalezisko nie zagrażało zdrowi i życiu okolicznym mieszkańcom. Teren został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów. Patrol minerski 21 Batalionu zabezpieczył niewybuch, który został wywieziony na poligon i tam zneutralizowany - przekazali policjanci z KMP w Tarnowie.

Jak powiadomili strażacy z OSP Joniny, akcja zabezpieczenia terenu trwała od godziny 20:20 i łącznie zajęła siedem godzin.

Apel policji

Funkcjonariusze z KMP w Tarnowie, informując o zdarzeniu, zaapelowali do wszystkich o niepodejmowanie działań na własną rękę, gdy w grę wchodzą niebezpieczne znaleziska.

- Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk - zaapelowali policjanci.

Jak przypominają policjanci, w takich sytuacjach należy powiadomić o zdarzeniu policję.

Niedawne odkrycia rolników

Zaledwie w minionym tygodniu informowaliśmy o innym rolniku, który dokonał niebywałego odkrycia na swoim polu. Jak można przeczytać >tutaj<, rolnik jeszcze w połowie marca zwrócił się do Działu Archeologii Muzeum w Raciborzu, informując, że na swoim polu odnalazł ludzkie kości. Po przeprowadzeniu na miejscu badań wyszło na jaw, że w przeszłości w tym miejscu znajdowało się cmentarzysko.

policja - niewybuch

policja - niewybuch

policja - niewybuch

Fot. KMP w Tarnowie

Tarnów - mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KMP w Tarnowie, OSP Joniny/Facebook

Następny artykuł